Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 7143
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Akcja pod kryptonimem ”Pasy”– podsumowanie

Wiadomości: Region
Piątek, 13 marca 2015, 13:45
Aktualizacja: 13:49
Autor: 112
Fot. Archiwum
Wczoraj (12 marca), w godzinach od 6.00 do 22.00, policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili w regionie działania prewencyjne pod kryptonimem „Pasy”. Podczas akcji policjanci ukarali łącznie 67 osób za różne wykroczenia w ruchu drogowym. Mandatami zostało ukaranych również 11. pasażerów za to, że podczas jazdy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, a cztery mandaty przypadły rodzicom, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

Podczas działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców, dokumenty uprawniające do przewozu osób, stan techniczny pojazdów, wyposażenia, a w szczególności urządzeń, mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

- Działania te prowadzone są cyklicznie , a ich celem jest egzekwowanie od kierowców i pasażerów obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Pasy stanowią najskuteczniejszy środek zapobiegający powstawaniu obrażeń u kierowców i pasażerów. Wysoki wskaźnik śmiertelności wypadków w Polsce wynika między innymi z faktu, że zbyt wiele osób podróżuje z nie zapiętymi pasami. W trakcie prowadzonych działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na pojazdy, w których przewożone były dzieci – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group