Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 7549
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kaczorów: Akcja na bagnach

Wtorek, 1 grudnia 2020, 8:05
Autor: WAC
Kaczorów: Akcja na bagnach
Fot. archiwum
Sporo szczęścia miał 58 - letni mężczyzna uratowany przez funkcjonariuszy z komisariatu policji w Bolkowie, który kilka dni temu utknął w bagnie w Kaczorowie.

W piątkowy wieczór (27 listopada) do dyżurnego jaworskiej policji zadzwonił mężczyzna z prośbą o pilną pomoc. Ze zgłoszenia wynikało, że podczas spaceru po lesie utknął na podmokłym terenie przy zbiorniku wodnym Okrajnik w Kaczorowie.

Funkcjonariusze z komisariatu policji w Bolkowie niezwłocznie udali się we wskazane miejsce wiedząc, że muszą podjąć szybkie i zdecydowane działania. Mężczyzna bowiem początkowo nie odbierał telefonu, na dworze było ciemno, a temperatura wynosiła -2 °C. Dlatego w rejon zgłoszenia wysłano dodatkowe patrole z jaworskiej jednostki oraz zastępy straży pożarnej.

Kiedy jednemu z policjantów udało się nawiązać kontakt z zaginionym mężczyzną, okazało się, że utknął on w bagnie przy tamie i nie potrafi się z niego samodzielnie wydostać - relacjonuje podkom. Wojciech Jabłoński z policji dolnośląskiej. - Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce. Najpierw mundurowi usłyszeli wołanie o pomoc, a po chwili zauważyli światło latarki. Można śmiało powiedzieć, że pomoc przyszła w ostatniej chwili - gdy policjanci odnaleźli 58-latka, był on zziębnięty i wyczerpany. Mężczyzna błyskawicznie trafił pod opiekę ratowników medycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

22
61%
Cieszy
6
17%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
6%
Smuci
3
8%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
509
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group