Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11581
Zalogowanych: 89
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Akcja „Jelonek” rozpoczęta

Niedziela, 27 stycznia 2008, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Akcja „Jelonek” rozpoczęta
Fot. TEJO
Jeleniogórskie Forum Samorządowe chce zapoczątkować akcję stawiania pomników oraz statuetek jelonków w naszym mieście. Zdaniem pomysłodawców nie ma ich zbyt wiele, przez co turyści oraz mieszkańcy muszą się fotografować przy Neptunie. Dlatego już powstaje pierwszy pomnik jelonka, który stanąć ma w centrum miasta.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie pierwszy jelonek ma mieć naturalne rozmiary i zrobiony zostanie z drewna. Na ulicy 1 Maja ma się on pojawić w… maju. Powstał już jego model.

– Uważamy, że w naszym mieście nie mamy zbytniego urozmaicenia krajobrazu, dlatego chcielibyśmy, żeby pojawiło się tu co najmniej kilka takich jelonków, przy których będzie można zrobić sobie zdjęcie – mówi Leszek Wrotniewski, prezes Jeleniogórskiego Forum Samorządowego w Jeleniej Górze.

Organizacja chce takiego jelonka zaprezentować w mieście jako pierwsza.
Pieniądze na ten cel pomysłodawcy akcji pozyskali od sponsorów i własnych składek, więc powstający jelonek to twór w stu procentach społeczny.

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
989
Tak
81%
Nie
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego boimy się spalania śmieci?
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Maturzyści tańczyli poloneza
 
112
Zadyma i strzelanina pod marketem. 34–latek oskarżony
 
Karkonosze
Turysta nie mógł iść dalej. Wezwano GOPR
 
112
Pijany w rowie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group