Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4073
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Akcja „Andrzejki”. Piłeś? Nie jedź!

Sobota, 28 listopada 2009, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: TEJO
Od wczoraj do 1 grudnia na terenie całego powiatu jeleniogórskiego i Jeleniej Góry policja prowadzi działania prewencyjne pod kryptonimem „Andrzejki”.

Popularne imieniny są jednocześnie okazją do przedadwentowych i mocno zakrapianych imprez. Wracający z nich uraczeni alkoholem kierowcy nie zawsze potrafią zrezygnować z jazdy samochodem. Dlatego policjanci w nadchodzących dniach wzmocnią kontrole na drogach o każdej porze dnia i nocy.

– Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego: kierowcy, piesi, rowerzyści, muszą liczyć się z licznymi kontrolami drogowymi. Policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, opony, a także czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku zapinania podczas jazdy pasów bezpieczeństwa oraz będą dyscyplinować kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefony komórkowe – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji jeleniogórskiej.

Szczególną uwagę zwrócą jednak na kierujących, na tzw. „dwóch gazach”.
Należy pamiętać, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, a sprawcy grozi za to nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zapowiadają surowe kary, dla tych uczestników ruchu drogowego, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group