Sobota, 28 listopada 2009, 18:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 listopada 2009, 11:12
Autor: ahawer
Robert Ignaciak
Nie było niespodzianki w meczu ekstraklasy piłki ręcznej kobiet. Klub Piłki Ręcznej Jelenia Góra przegrał na własnym parkiecie z AZS–em Politechniką Koszalin 31:36.

Koszalinianki przyjechały do Jeleniej Góry pod wodzą nowego trenera Romana Jezierskiego, który w zeszłym tygodniu opuścił KSS Kielce.
Jak się okazało, debiut znanego nam trenera był bardzo udany.
Mecz, jak można było się spodziewać toczył się pod dyktando przyjeznych. Poprzez proste błędy w obronie, piłkarki KPR traciły łatwo bramki, nie zbliżając się wynikiem nawet do remisu. Po 13 minutach meczu było już 6:10, a tylko dzięki dwóm pod rząd udanych akcji Martyny Kozłowskiej w bramce, AZS nie „uciekł” na więcej, niż cztery bramki. Pierwsza połowa rokowała jeszcze nadzieję, na korzystny końcowy rezultat. Po pierwszym kwadransie gry, było 8:10, w 21 minucie 11:13, a w 22. minucie koszalinianki prowadziły tylko jedną bramką! 12:13. Na koniec pierwszej odsłony meczu, Politechnika prowadziła 14:19.

Po przerwie zaciętej walki nie można odmówić żadnej ze stron. W 38 min. przegrywaliśmy już 18:24. Decydujące losy spotkania rozegrały się pomiędzy 48 a 50 minutę, gdy, przy stanie 25:28, jeleniogórzanki miały szansę zbliżyć się na dwie bramki różnicy, karnego Sabiny Kobzar obroniła świetnie broniąca Agnieszka Kwiecień.
W ekipie gospodyń wyróżniającą się dziś zawodniczką była popularna „Odra”, która zdobyła dziś najwięcej, osiem bramek.
Pierwsze skrzypce w zespole gości grała Joanna Dworaczyk, która na pozycji obrotowej była bezbłędna. Na dwie minuty przed końcową syreną, AZS prowadził 30:34.
Zawodniczki z Pomorza były bardziej opanowane, górę wzięło doświadczenie i to akademiczki wywiozły z Jeleniej Góry cenne punkty.
Podopieczne trenera Zdzisława Wąsa pokazały, że stać je na walkę z wyżej notowanym zespołem. Nasze dziewczyny, pomimo przewagi nie do odrobienia w końcówce, ani na moment nie odpuszczały swoim rywalkom. Kto wie, gdyby nie słabsza dyspozycja naszych bramkarek, kto dziś cieszyłby się ze zwycięstwa...

KPR Jelenia Góra – AZS Politechnika Koszalińska 31:36 (14:19)

KPR: Szalek, Kozłowska, Odrowska 8, Dąbrowska 7, Kocela 4, Kobzar 4, Załoga 4, Buklarewicz 4, Stanisławiszyn

AZS: Kwiecień, Morawiec – Dworaczyk 8, Janaczek 7, Łabul 6, Szafulska 4, Całużyńska 3, Leśkiewicz 3, Błaszczyk 2, Zaniewska 2, Szostakowska 1, Olek, Tarczyluk

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ASD 29-11-2009 10:53
Przeciez to nawet nie ma co komentowac - pilkarki reczne jeleniej gory przeciez to porazka nad porazkami, a te dziewczyny to zadufane w sobie! z niektorymi mialem okazje chodzic do szkoly... porazka.... pozdro.
~sdg 29-11-2009 12:37
rozwinięcie skrótu KPR-kompletna porażka
~k1 29-11-2009 12:58
Znalazł się znawca moze ziomek idź na trenera .Nie odrazu Kraków zbudowano .ASD to kibic sukcesu.
~k1 29-11-2009 13:06
Znalazł się znawca może zostan trenerem?? Nie odrazu Kraków zbudowano to są młode zawodniczki trzeba czasu. ASD ty jestes kibicem sukcesu.
~Poznaniak 1-12-2009 10:42
Dziwna sytuacja. Od jakiegoś roku no może troszke krócej nie wypowiadam sie na żadnym forum jeleniogórskim na tematy piłki ręcznej (z powodów mi tylko znanych). Tak się składa, że w sobotę byłem na Złotniczej i oglądałem mecz. Zanim wypowiem się o spotkaniu pare słów o tym co jak widze elketryzuje całą społeczność na tym forum. Mowa tutaj o tajemniczej postaci w równie tajemniczej niebieskiej koszulce. Wiesz co jest najgorsze kolego? Że atakują Cie ludzie z Jeleniej Góry ludzie którzy są za tą samą drużyną. Swoim zachowaniem pokazywałeś brak inteligencji, siedziałem dlaeko od Ciebie więc nie słyszałem twojego ryku bo waliłeś jak jakiś dobosz po lekach w bęben. Ale widziałem zażenowanie ludzi siedzących obok Ciebie i kibiców AZS (szacunek dla nich za to żebyli na meczu) którzy autentycznie się z Ciebie i Twich kompanów śmiali. Mogę zrozumieć, że byłeś zły bo klub który masz w sercu (tak ryczałeś) przegrywa, ale bez takich tekstów w stosunku do innej drużyny, zastanów się troszkę i życzę dobrych wyników na 100m. A teraz o najważniejszym - postawa drużyny. Dziewczyny widać, że się starały jednak nie zawsze wszystko wchodzi. Odrowska wyfrunie z tej drużyny bardzo szybko, zdecydowanie wtróżniała się na tle reszty. Mówicie, że trzeba kupić bramkarkę, ale pozwolę sobie zacytować najlpeszego polskiego bramkarza Sławomira Szmala "Jeśli ma się dobrych obrońców to bramkarz wtedy też dobrze broń" więc może powinniście nieco inaczej spojrzeć na grę bramkarki. Dziwne było też to, że dziewczyny bo bardzo szybkim wznowieniu gry po straconej bramce podchodzily pod bramkę AZS i... zaczynały grę w " piłka parzy" po co tyle podań skoro chcecie szybko rozwiązać akcję to to róbcie bo przy takiej grze szybki wznowienie jest bez sensu. W obronie za zcęsto pozwalałyście na podanie do koło między dwie zawodniczki tak też nie powinno być. Niektóre kary 2-minutowe tez bez sensu choć w kilku sytuacjach mam zastrzeżenia do pracy sędzin, choć widziałem większe cuda na Złotniczej. Ogólnie szkoda meczu bo AZS był do przejścia kiedy Sabina mial karnego na 2 bramki różnicy to serio mogło byc dobrze no ale niestety trzeba grać dalej i się nie poddawać. A jeszcze jedno, co to były za dożynki przed meczem? Ja rozumiem, że uroczystość itd. itp. , ale to powinno się zakończyć po jednej piosence a nie jakiś maraton, czekałem jak zacznie lecieć coś w stylu "gorzko, gorzko" albo "a teraz idziemy na jednego" a ten Maleńczuk na koniec to już serio pomyłka poprostu czyste pobudzenie dziewczyn przed meczem. Pozdrawiam Poznaniak
~k1 5-12-2009 1:45
Dobrze Poznaniak nie sądzisz ze ten zespół ma młode zawodniczki i trzeba poczekac az sie zgrają na przykładzie Bogdana Wenty on do kielc sprowadzil zawodnikow i przyszly efekty zobacz jak grają w Lidze Mistrzów i w ekstraklasie.Cierpliwości nie odrazu Kraków zbudowano