Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5268
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Agitacja w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego?

Poniedziałek, 14 września 2015, 13:23
Aktualizacja: Wtorek, 15 września 2015, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Agitacja w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego?
Fot. Archiwum
Do naszej redakcji zwrócił się oburzony Czytelnik, który twierdzi, że wczoraj (13.09) podczas porannej mszy w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze był świadkiem agitacji politycznej z ambony.

Jak mówi Czytelnik, ksiądz prowadzący dziękował Piotrowi Miedzińskiemu (kandydatowi Platformy Obywatelskiej) za wsparcie zbiórki na rzecz Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie, zaznaczając że ten ubiega się o mandat posła.

Doniesienie zdaje się potwierdzać sama parafia, która na swojej stronie internetowej zamieściła podziękowania dla Piotra Miedzińskiego za 22 w pełni wyposażone plecaki dodając, że ich były ministrant „stara się być w wyborach posłem” (fot. screen).

O ile postawa radnego, kandydującego z nr 3 na liście PO jest godna pochwały, to wielu parafian oburzyła agitacja wyborcza w czasie mszy – dodaje nasz Czytelnik.

- Niczego złego nie widzę w takim postępowaniu – mówi proboszcz parafii Andrzej Bokiej. - Nie on jeden stara się być posłem. Od kilku tygodni zbieraliśmy jak co roku przybory szkolne do Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie i podziękowaliśmy wszystkim. Przyjdzie inny, zrobi coś dobrego – też o tym powiemy – tłumaczy duchowny.

- Myślę, że jest dużo przewrażliwionych ludzi. Jak witam panią Zosię Czernow, Marzenę Machałek, czy Małgorzatę Sekułę-Szmajdzińską na koncertach festiwalu Silesia Sonans, które też pewnie będą startowały, to też jest agitacja? Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego – odpowiada ks. A. Bokiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group