Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 11 stycznia
Imieniny: Feliksa, Honoraty
Czytających: 9760
Zalogowanych: 39
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Agatowe pociągi za darmo

Poniedziałek, 9 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lipca 2007, 11:29
Autor: anzol
Kotlina Jeleniogórska: Agatowe pociągi za darmo
Fot. Jelonka.com
Walońskimi wagonami na Lato Agatowe ze Szklarskiej Poręby do Lwówka.

Specjalny skład połączy od 13 do 15 lipca Szklarską Porębę i Lwówek Sląski. Choć takiego regularnego pociągu na rozkładzie jazdy nie ma i zapewne długo nie będzie, dzięki organizatorom Lwóweckiego Lata Agatowego, będzie można dojechać do Lwówka spod Szrenicy i z Jeleniej Góry. Do wagonów będzie mógł wsiąść każdy, bo kursy są bezpłatne!

Pociąg będzie jeździł od piątku do niedzieli. Wyruszy ze Szklarskiej Poręby o godz. 16. 05, z Jeleniej Góry – o 17. 21, a do agatowego miasta dotrze o 18. 16.
W drogę powrotną odjedzie z Lwówka o 23. 30. Pojedzie przez Jelenią Górę (00. 36) i skończy bieg w mieście pod Szrenicą o 01. 45.

Tegoroczne Lwóweckie Lato Agatowe zapowiada się bogato: będzie tradycyjna Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich, Parada Poszukiwaczy Skarbów, występy znanych zespołów (w tym Perfectu – piątek godz. 21. 30, Gangu Olsena oraz Kate Ryan – sobota od godz. 20. 30, a po koncertach – biesiada pod gwiazdami).

Część imprezy poprowadzi burmistrz Gryfowa Śląskiego, były parlamentarzysta
i znany konferansjer Olgierd Poniźnik, współtwórca Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu.
Podczas Lata Agatowego zaprezentują się także organizatorzy Festiwalu.

Sponsorami darmowego przejazdu Pociągiem Walońskim są: powiat jeleniogórski, miasta: Szklarska Poręba, Piechowice, Wleń oraz Lwówek Śląski.

Sonda

Co myślicie o opłatach klimatycznych?

Oddanych
głosów
534
Powinna obowiązywać
15%
Opłaty powinny wzrosnąć
5%
Powinna zostać zlikwidowana
80%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak zatrzymać starzenie?
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
112
Auto poza drogą przy Stawach Podgórzyńskich
 
Jelenia Góra - KARR
Podsumowanie roku w KARR S.A.
 
Inwestycje
Pełna jazda na estakadzie
 
Pogoda
Nadchodzi bardzo trudny i mroźny weekend
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group