Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5834
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Agat finalistą Senioraliów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 października 2014, 8:57
Aktualizacja: Środa, 8 października 2014, 7:39
Autor: Mea
Fot. Archiwum Zespołu
Zespół Agat wygrał III Dolnośląski Przegląd Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów zorganizowany z okazji Światowego Dnia Seniora w Jeleniogórskim Centrum Kultury. – Najważniejsze, że na Senioraliach wszyscy świetnie się bawili – podkreślała Elżbieta Markowska, wokalistka zespołu Agat.

W przeglądzie wzięło udział ok. 26 zespołów. Zespół Agat zajął pierwsze miejsce w kategorii zespołów wokalnych.

- Ponieważ celem przeglądu było propagowanie piosenek folklorystycznych, zaśpiewałyśmy a cappella wiązankę pieśni ludowych, dwa utwory zespołu Wawele, w tym „Wszyscy razem” ze specjalną dedykacją dla seniorów. Aranżacje muzyczne są autorstwa Andrzeja Augustyniaka – mówiła Elżbieta Markowska.

Poziom artystyczny występujących wokalistów był tak wysoki, że jury długo obradowało. - Przez ten czas na sali wszyscy, zarówno zespoły, jak i publiczność śpiewali. Atmosfera była rewelacyjna, a ludzie fantastyczni – powiedziała wokalistka.

- Nie spodziewałyśmy się wygranej, bo poziom był bardzo wysoki, jednak cieszymy się. Wiele osób pyta nas o płyty. Obecnie zbieramy na jej wydanie, więc nagroda (800 zł) bardzo nam się przyda – wyznała Elżbieta Markowska.

Agat działa od 16 lat przy Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu. W jego skład wchodzą: Bożena Cesarz, Halina Gadecka, Alicja Gremza, Marta Kornaś i Elżbieta Markowska. Kierownikiem muzycznym jest Andrzej Augustyniak.

Filmik autorstwa StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~gluś 7-10-2014 11:59
brawo Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów za jak zwykle profesjonalnie zorganizowane Senio...lia, dziękujemy za już prosimy o jeszcze :)
~Danka 7-10-2014 19:15
Gratulacje, gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 7-10-2014 20:10
Brawo dziewczyny z zespołu Agat głosy jak skowronki . Duża kultura wykonania pięknych piosenek.Gratulacje!
~zdziwiony 7-10-2014 21:01
jeżeli te baby wygrały to co to za poziom???
~prywata 8-10-2014 14:23
To były Senio...lia, czy benefis p. Dziedzica? Wszystko do kitu o czym świadczy wyjątkowo mała frekwencja. Widać organizacja zawiodła w każdym calu. Uczestnicy Seniorzy stali pod Filharmonią, bo dla nich nie było miejsca Pan beneficjent zaprosił określony skład publiczności, bo od seniorów-- uczestników nie wypadało zbierać po 5 zł Zatracił się sens i idea Senio...liów Program artystyczny też był nie trafiony, seniorzy czekali na zupełnie inny finał sŁOWEM ŻENADA
~KAZIK 9-10-2014 11:08
Byłem na tej imprezie i stwierdzam,że jedynie jeden zespół godny był zainteresowania. Nie był to Agat, te panie smęcą i nic ciekawego sobą nie reprezentują. Natomiast po raz pierwszy usłyszałem panie z zespołu Perfektum, to były głosy!Piękna harmonia i brzmienie. Moim zdaniem ten zespół był bezkonkurencyjny i główna nagroda dla nich się należała. Szkoda, że liczą się tylko układy!
~Przemek 19-02-2017 11:54
Nie byłem na tej imprezie gdyż za daleko mieszkam i jestem za młody, ale nawet gdyby było inaczej nie przyjechałbym z pewnością na imprezę w której bierze (nawet pośrednio ) udział Pan Andrzej Augustyniak (jeśli to Pan będący kiedyś kapelmistrzem w W.O.S.R. ) - zbyt dużo krzywdy mi wyrządził !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group