Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6463
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Agat finalistą Senioraliów

Wtorek, 7 października 2014, 8:57
Aktualizacja: Środa, 8 października 2014, 7:39
Autor: Mea
Jelenia Góra: Agat finalistą Senioraliów
Fot. Archiwum Zespołu
Zespół Agat wygrał III Dolnośląski Przegląd Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów zorganizowany z okazji Światowego Dnia Seniora w Jeleniogórskim Centrum Kultury. – Najważniejsze, że na Senioraliach wszyscy świetnie się bawili – podkreślała Elżbieta Markowska, wokalistka zespołu Agat.

W przeglądzie wzięło udział ok. 26 zespołów. Zespół Agat zajął pierwsze miejsce w kategorii zespołów wokalnych.

- Ponieważ celem przeglądu było propagowanie piosenek folklorystycznych, zaśpiewałyśmy a cappella wiązankę pieśni ludowych, dwa utwory zespołu Wawele, w tym „Wszyscy razem” ze specjalną dedykacją dla seniorów. Aranżacje muzyczne są autorstwa Andrzeja Augustyniaka – mówiła Elżbieta Markowska.

Poziom artystyczny występujących wokalistów był tak wysoki, że jury długo obradowało. - Przez ten czas na sali wszyscy, zarówno zespoły, jak i publiczność śpiewali. Atmosfera była rewelacyjna, a ludzie fantastyczni – powiedziała wokalistka.

- Nie spodziewałyśmy się wygranej, bo poziom był bardzo wysoki, jednak cieszymy się. Wiele osób pyta nas o płyty. Obecnie zbieramy na jej wydanie, więc nagroda (800 zł) bardzo nam się przyda – wyznała Elżbieta Markowska.

Agat działa od 16 lat przy Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu. W jego skład wchodzą: Bożena Cesarz, Halina Gadecka, Alicja Gremza, Marta Kornaś i Elżbieta Markowska. Kierownikiem muzycznym jest Andrzej Augustyniak.

Filmik autorstwa StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group