Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6918
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Afryka Zachodnia w Klubie Kwadrat

Czwartek, 4 lutego 2016, 15:36
Aktualizacja: 15:39
Autor: Org
Jelenia Góra: Afryka Zachodnia w Klubie Kwadrat
Fot. Organizator
Przypominamy, że 9 lutego (wtorek) o godz. 20.00 w jeleniogórskim Klubie Kwadrat wystąpi wirtuoz perkusji zachodnioafrykańskiej – Sana Camara wraz z zespołem Fonike Fare. Bilet w przedsprzedaży kosztuje 10 zł, a w dniu koncertu – 15 zł.

Sana Camara urodził się i dorastał w Konakry. To djembefola znany i ceniony zarówno w Gwinei, jak i poza jej granicami. Koncertował w: Mali, Burkina Faso, Sierra Leone, Senegalu i w Maroku. Kilkakrotnie odwiedził również Europę, m.in.: Niemcy, Francję, Belgię, Holandię, Włochy i Polskę. Współpracował z narodowym baletem Gwinei - Les Ballets Africains, z baletem Sourakhata, a także z zespołem Percussions Touré Kounda. Solista konakryjskiej grupy baletowej Soleil d'Afrique oraz grupy Percussions Sabougnouma. Z powodzeniem łączy pracę artystyczną z pedagogiczną. Pogoda ducha, otwartość, znajomość tradycji oraz własny, rozpoznawalny styl gry zjednują mu coraz większe grono zwolenników.

Natomiast FonikeFare to grupa przyjaciół, których połączyła pasja do tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej oraz chęć rozpowszechniania jej w naszym kraju. Zespół wykonuje utwory inspirowane tradycyjnymi rytmami pochodzącymi głównie z Mali i Gwinei. Fonike Fare podczas swoich występów używa instrumentów przywiezionych z Afryki Zachodniej: djembe, dundun, balafon czy shekere.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group