Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6910
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Aby zebrali dużo i bezpiecznie

Niedziela, 10 stycznia 2010, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Aby zebrali dużo i bezpiecznie
Ubiegłoroczny finał WOŚP w sztabie ZHP.
Fot. TEJO
Dziś po raz 18. wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przystąpią do zbiórki datków. Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału czuwać będą policjanci, którzy nawiązali współpracę ze sztabami WOŚP i przekazują wolontariuszom informacje, jak unikać zagrożeń.

W akcji w Jeleniej Górze weźmie udział blisko 300 wolontariuszy, którzy będą zbierali datki od mieszkańców i turystów na ulicach miasta. Dochód będzie przeznaczony na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Kwestujący muszą posiadać identyfikator oraz puszkę na pieniądze.

– Policja jeleniogórska na ten dzień zaplanowała wzmocnione służby patrolowe i operacyjne. Główne zadania Policji w tym dniu to przede wszystkim nie dopuszczenie do kradzieży i rozbojów na osobach kwestujących, działania prewencyjne i operacyjne mające na celu zapobieganie naruszeniom ładu i porządku publicznego oraz przestępstwom w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego, udzielenie niezbędnej pomocy organizatorom akcji, jak i wolontariuszom – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Policja włącza się do finału WOŚP nie tylko jako stróż prawa, ale również jako instytucja, która całym sercem popiera taką działalność. – Wystawimy na licytację XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy maskotki policyjne „Komisarz Lew” oraz policyjne kalendarze. W tym roku kwestę na rzecz WOŚP prowadzić będą również jeleniogórscy policjanci.

– Wolontariuszom zalecamy przede wszystkim unikanie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parki lub skwery – radzi policja. – Jeżeli jest taka możliwość to, nie chodźcie sami. Najlepiej zbierajcie datki w towarzystwie przyjaciół, a osoby nieletnie w towarzystwie osób dorosłych.

W przypadku napadu policjanci radzą wolontariuszom, aby nie ratowali skarbonki za wszelką cenę. – Starajcie się zapamiętać, jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawców. Głośno wzywajcie pomocy i jak najszybciej powiadomcie stróżów prawa – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, która w imieniu całego garnizonu policji jeleniogórskiej życzy hojnych datków oraz spokojnego przebiegu akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group