Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 5043
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Aby zebrali dużo i bezpiecznie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 10 stycznia 2010, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: TEJO
Ubiegłoroczny finał WOŚP w sztabie ZHP.
Fot. TEJO
Dziś po raz 18. wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przystąpią do zbiórki datków. Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału czuwać będą policjanci, którzy nawiązali współpracę ze sztabami WOŚP i przekazują wolontariuszom informacje, jak unikać zagrożeń.

W akcji w Jeleniej Górze weźmie udział blisko 300 wolontariuszy, którzy będą zbierali datki od mieszkańców i turystów na ulicach miasta. Dochód będzie przeznaczony na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Kwestujący muszą posiadać identyfikator oraz puszkę na pieniądze.

– Policja jeleniogórska na ten dzień zaplanowała wzmocnione służby patrolowe i operacyjne. Główne zadania Policji w tym dniu to przede wszystkim nie dopuszczenie do kradzieży i rozbojów na osobach kwestujących, działania prewencyjne i operacyjne mające na celu zapobieganie naruszeniom ładu i porządku publicznego oraz przestępstwom w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego, udzielenie niezbędnej pomocy organizatorom akcji, jak i wolontariuszom – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Policja włącza się do finału WOŚP nie tylko jako stróż prawa, ale również jako instytucja, która całym sercem popiera taką działalność. – Wystawimy na licytację XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy maskotki policyjne „Komisarz Lew” oraz policyjne kalendarze. W tym roku kwestę na rzecz WOŚP prowadzić będą również jeleniogórscy policjanci.

– Wolontariuszom zalecamy przede wszystkim unikanie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parki lub skwery – radzi policja. – Jeżeli jest taka możliwość to, nie chodźcie sami. Najlepiej zbierajcie datki w towarzystwie przyjaciół, a osoby nieletnie w towarzystwie osób dorosłych.

W przypadku napadu policjanci radzą wolontariuszom, aby nie ratowali skarbonki za wszelką cenę. – Starajcie się zapamiętać, jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawców. Głośno wzywajcie pomocy i jak najszybciej powiadomcie stróżów prawa – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, która w imieniu całego garnizonu policji jeleniogórskiej życzy hojnych datków oraz spokojnego przebiegu akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~do P Bagrowskiej 10-01-2010 10:58
zawsze tak samo .... "sami" policjanci będą czuwać? kto jak to ale Pani ma wiedzę pełną tak mi się wydaje na ten temat, trochę prawdy Pani Rzecznik
~romi 10-01-2010 12:09
Powodzenia dla wolontariuszy ! I omijajcie Kościół Garnizonowy bo tam nie za bardzo was lubią tak wynika ze słów kazania o 10 rano . Nie wiem co tak złości szanowny kler czy to że WOŚP potrafi tak wiele pomóc czy że co roku po rozmaitych kontrolach jest rozliczona co do złotówki ? Proponuję montaż kas fiskalnych na tacę i wtedy zobaczymy kto tu się źle rozlicza !!!
wupe 10-01-2010 16:35
@ romi -nie lubią konkurencji, proste
~wie39 10-01-2010 17:17
kościół nie jest przeciwny zbieraniu pieniędzy na ratowanie dzieci-tak interpretują to niektórzy ludzie(najczęściej nie mający nic wspólnego z kościołem).Chodzi o to że dowiedziono iż za duże krocie waszych datków idą na cwaniaków Owsiaka i jego samego.Sama idea jest szlachetna.
dolnoślązak 10-01-2010 20:05
Rzetelna informacja, wraz z instruktażem - dwa w jednym. Wash and go!!! Brawa dla autora.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group