Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 5498
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Aby drogi były równe

Środa, 27 maja 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Ania
REGION: Aby drogi były równe
Fot. .....
Starostwo jeleniogórskie rozstrzygnęło przetargi na budowę niektórych jezdni. Roboty mają ruszyć jeszcze w tym tygodniu. Ponad pięć kilometrów odnowionych dróg będzie kosztować dwa miliony złotych.

O 1260 m zostanie przedłużona droga w Starej Kamienicy, której remont rozpoczęto jeszcze w ubiegłym roku. 1300 m szosy zostanie wyremontowane na trasie Łomnica – Wojanów, w kierunku Trzcińska, a 2640 m w Gminie Jeżów Sudecki w stronę Dziwiszowa.

Budowa tej drogi ma umożliwić dojazd z Dziwiszowa do Maciejowej. – Remont będzie nas kosztował 2 mln złotych, na tyle nas stać w tym roku, ale opracowujemy projekt remontu drogi na trasie Jelenia Góra – Karpacz. Poza tym staramy się pozyskać fundusze na budowę jezdni z Kowar do Gruszkowa, dokumentację już opracowaliśmy. Przeprowadzamy także bieżące remonty – mówi Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Kiedy ostatni raz jechałeś/aś pociągiem?

Oddanych
głosów
664
Kilka dni temu (jeżdżę regularnie)
13%
Miesiąc temu (jeżdżę od czasu do czasu)
32%
Nie pamiątem (jeżdżę samochodem)
50%
Wolę autobus
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Dlaczego Właściwie Izrael walczy z Palestyną?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Inne wydarzenia
Odkryli karty. Tak wygląda cała trasa
 
Aktualności
Dworzec w Miłkowie znów żyje
 
Aktualności
Święto Rodzin Zastępczych na Wzgórzu Kościuszki
 
Aktualności
Pokolenia razem na szkolnym jubileuszu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group