Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8833
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Absolutorium z emocjami

Sobota, 29 czerwca 2019, 6:10
Aktualizacja: Niedziela, 30 czerwca 2019, 10:06
Autor: WAC
Powiat: Absolutorium z emocjami
Fot. WAC
Sto procent obecnych na sali podczas wczorajszej (28.06) sesji, czyli siedemnastu radnych Rady Powiatu Jeleniogórskiego głosowało za udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu za wykonanie budżetu w 2018 roku. Wcześniej rada przyjęła raport o stanie powiatu oraz udzieliła obecnemu zarządowi ze starostą Krzysztofem Wiśniewskim wotum zaufania.

Rok powyborczy, w przypadku procedury związanej z głosowaniem nad absolutorium jest specyficzny. Jako, że wybory samorządowe odbywają się późną jesienią poprzedniego roku, to ocenie w trakcie debaty i głosowaniu podlega praktycznie praca nad wykonaniem budżetu wykonana przez poprzedni zarząd. Ewentualny negatywny wynik głosowania, zgodnie z zasadą ciągłości działań, skutkowałby jednak w przypadku samorządu powiatowego odwołaniem obecnego zarządu.

Fakt ten znalazł odzwierciedlenie w przebiegu ostatniej sesji. Mimo że za udzieleniem absolutorium obecnemu zarządowi głosowali wszyscy radni, to w trakcie dyskusji nad sprawozdaniem finansowym powiatu padło wiele cierpkich słów, głównie na temat, konfliktów jakie występowały w łonie poprzedniego zarządu, czyli pomiędzy ówczesną starostą Anną Konieczyńską, a jej zastępcą Pawłem Kwiatkowskim i członkiem zarządu Andrzejem Walczakiem. Brylował w tym zwłaszcza przedstawiciel klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Bogusław Chodak, wspierany przez obecnego wicestarostę Jarosława Kotlińskiego

Czuję duża ulgę, że poprzedni zarząd zakończył już pracę – mówił B. Chodak. - Wszyscy pamiętamy niedopuszczalne przypadki walki jakie występowały w tym ciele kolegialnym i próby odwołania poszczególnych jego członków. To było powodem, że byliśmy pośmiewiskiem. Kończ waść wstydu oszczędź chciałoby się powiedzieć i spuśćmy już kurtynę milczenia nad działalnością tamtego zarządu.
Jestem zbulwersowany oceną pracy poprzedniego zarządu jaką przedstawił B. Chodak – ripostował Mirosław Górecki z klubu Platformy Obywatelskiej. - Mimo problemów pracował on intensywnie, a efekty widzimy. Najlepszym dowodem na to są wyremontowany budynek starostwa oraz nowe Transgraniczne Centrum Zarządzania Kryzysowego, w którym właśnie obradujemy.
Myślę, że idziecie w złym kierunku – dopowiadała A. Konieczyńska. - Powinniście iść do przodu i szukać nowych wyzwań, a nie atakować. Ja nie jestem już starostą

Nastroje starali się tonować K. Wiśniewski oraz przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Kleśta i ostatecznie udało się ostudzić atmosferę.

Po głosowaniu nad absolutorium K. Wiśniewski nie ukrywał swojego zadowolenia z jednogłośnego poparcia.

Cieszę się, że sto procent radnych głosowało za udzieleniem Zarządowi Powiatu wotum zaufania i absolutorium - mówił K. Wiśniewski. - Mam nadzieję, że ta zgoda przełoży się na wspólną pracę Rady Powiatu w dalszej części kadencji. Szczególnie chciałem podziękować członkom zarządu J. Kotlińskiemu i Arturowi Smolarkowi. Od wyborów ostro pracujemy. Takie poparcie jakie dziś uzyskaliśmy zobowiązuje mnie z radością do dalszej i efektywniejszej pracy na rzecz mieszkańców powiatu i podejmowaniu ambitnych wyzwań tak jak do tej pory. Dziękuję za zaufanie państwu radnym oraz za wsparcie w tej trudnej, ale motywującej do codziennego zaangażowania misji, którą powierzyli nam mieszkańcy. Udzielone absolutorium jest zwieńczeniem wspólnej, ciężkiej oraz systematycznej pracy, jednocześnie stanowi to dowód uznania dla całego zespołu ludzi pracującego nad realizacją budżetu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
3
14%
Smuci
2
10%
Złości
6
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group