Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 5072
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Absolutorium dla Zarządu Powiatu

Wtorek, 30 czerwca 2020, 7:01
Aktualizacja: Piątek, 3 lipca 2020, 6:50
Autor: WAC
Powiat: Absolutorium dla Zarządu Powiatu
Fot. Starostwo Powiatowe
Rada Powiatu Jeleniogórskiego podczas XX. sesji udzieliła wczoraj (29.06) wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Jeleniogórskiego z wykonania budżetu za 2019 rok.

Wczorajsza sesja była kolejną, która odbywała się w trybie online, za pomocą łączy elektronicznych. Obrady rozpoczęła minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego niedawno radnego I kadencji Rady Powiatu Jeleniogórskiego Andrzeja Wrzoska.

Na wstępie części sesji poświęconej udzieleniu wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu radni wysłuchali raportu starosty Krzysztofa Wiśniewskiego o stanie Powiatu Jeleniogórskiego za rok 2019. Podczas dyskusji nad udzieleniem wotum zaufania występująca w imieniu opozycyjnego klubu radnych Platformy Obywatelskiej poprzednia starosta Anna Konieczyńska, krytycznie wypowiedziała się na temat pracy obecnego zarządu. Zarzuciła mu między innymi brak określonej wizji rozwoju powiatu. Miała również między innymi zastrzeżenia co do zmian kadrowo - organizacyjnych w strukturze starostwa. Zdaniem jej klubu mają one niekorzystny wpływ na jego funkcjonowanie. Odmiennego zdania byli reprezentanci koalicyjnych klubów Prawa i Sprawiedliwości, Razem dla Regionu oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Chwalili bardzo dobre wyniki finansowe powiatu w 2019 roku oraz osiągnięcia Zarządu w realizacji inwestycji oraz pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Ostatecznie za udzieleniem absolutorium głosowało 12 radnych, przeciw było czworo (Anna Konieczyńska, Grzegorz Rybarczyk, Bogdan Kamiński i Mirosław Górecki), a dwie radne (Anna Zębik i Edyta Kimbort) wstrzymały się od głosu.

Jeszcze lepiej dla władz powiatu wypadły głosowania nad absolutorium oraz sprawozdaniem z realizacji budżetu powiatu jeleniogórskiego. W obu za zagłosowało 12 radnych, a 7 (z klubu PO) wstrzymało się od głosu.

Pragnę podziękować radzie zarówno za wotum zaufania jak i udzielone absolutorium – mówił tuż po głosowaniu starosta K. Wiśniewski. - Podziękowania kieruję również do zarządu oraz wszystkich pracowników starostwa i jednostek organizacyjnych. Przygotowanie Raportu o stanie Powiatu za rok 2019 było pracą wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze i jednostek podległych. Dlatego pragnę również podziękować za wkład w przygotowanie dokumentu wszystkim pracownikom, gdyż to ich ciężka praca i zaangażowanie dzisiaj odniosło ten sukces, uzyskując wotum zaufania. Takie poparcie zobowiązuje mnie do dalszej i efektywniejszej pracy na rzecz powiatu jeleniogórskiego i podejmowaniu ambitnych wyzwań tak, jak do tej pory. Dziękuję za zaufanie państwu radnym oraz za codzienne wsparcie w tej trudnej, ale motywującej do codziennego zaangażowania misji, którą powierzyli nam mieszkańcy. Udzielone absolutorium i wotum zaufania jest zwieńczeniem wspólnej, ciężkiej oraz systematycznej pracy, jednocześnie stanowi to dowód uznania dla całego zespołu ludzi pracującego nad realizacją budżetu - podkreślał starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1343
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group