Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8203
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Absolutorium dla prezydenta miasta

Czwartek, 25 czerwca 2020, 9:25
Aktualizacja: Sobota, 27 czerwca 2020, 13:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Absolutorium dla prezydenta miasta
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (24.06) w jeleniogórskim Ratuszu odbyła się sesja absolutoryjna. Częściowo była transmitowana w internecie, lecz po przedstawieniu raportu o stanie gminy przystąpiono do trybu korespondencyjnego. Ostatecznie Jerzy Łużniak uzyskał absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 rok.

Po wielogodzinnym omówieniu raportu o stanie gminy przyszedł czas na stanowiska szefów klubów radnych. Zastrzeżenia padały ze strony radnych PiS oraz Bezpartyjnych Samorządowców. Była mowa m.in. o braku obiecywanych 500 mieszkaniach komunalnych czy braku działań w sprawie budowy hali widowiskowo-sportowej, choć to już drugi rok kadencji Jerzego Łużniaka. Prezydent w odpowiedzi mówił m.in. o przejęciu budynku po Urzędzie Skarbowym, gdzie ma się pojawić ok. 30 mieszkań, a także stratach finansowych samorządu w wyniku różnych decyzji rządu. Zwracał też uwagę na rządowy program "Mieszkanie Plus", który miał dać 100 tysięcy mieszkań, a jest około 1 tysiąca.

W głosowaniu nad wotum zaufania 15 radnych było "za", a 7 "przeciw" (radni PiS - bez M. Gierusa, który nie głosował, a także Julia Papaj i Hubert Papaj). Następnie głosowano nad przyjęciem sprawozdania finansowego za rok 2019 i udzieleniem absolutorium prezydentowi - 15 radnych "za", 2 przeciw (Hubert Papaj i Julia Papaj), a 5 wstrzymujących się (radni PiS bez M. Gierusa, który nie głosował).

Formalnie jest to pozytywna ocena pracy prezydenta miasta. Słusznie, bo to tej funkcji przypisana jest całkowita odpowiedzialność za podejmowane decyzje i rozstrzygnięcia. Czuję się jednak zobowiązany, by tę pozytywną ocenę rozciągnąć na tysiące mieszkańców Jeleniej Góry i setki pracowników Urzędu i służb miejskich. Tę pracę wykonaliśmy razem i żaden, nawet heroiczny wysiłek pojedynczego człowieka, pełna wiedza i zaangażowanie prezydenta miasta nie da oczekiwanego efektu, jeśli za tym nie stoi zaufanie, zaangażowanie i wola współpracy zespołu pracowników, służb, a przede wszystkim mieszkańców. Dziękując państwu za tę ocenę, wydaną przez radnych - gratuluję sukcesu, który jest naszym wspólnym. Wysiłek, jaki włożyliśmy w rozwój Jeleniej Góry dał dobre efekty. Jestem przekonany, że podobnie będzie za rok, i kolejny, bo wiem, jak bardzo nam wszystkim zależy na tym, by nasze miasto rozwijało się dla nas wszystkich i było dla wszystkich domem najlepszym z możliwych - oświadczył na swoim profilu facebookowym Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

18
29%
Cieszy
8
13%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
35
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group