Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8588
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Absolutorium dla burmistrza Piechowic

Piątek, 26 czerwca 2020, 9:16
Aktualizacja: 14:33
Autor: WAC
Piechowice: Absolutorium dla burmistrza Piechowic
Fot. użyczone
Burmistrz Piechowic Jacek Kubielski, podczas wczorajszej (25.06) sesji Rady Miasta otrzymał absolutorium z wykonania budżetu miasta w 2019 roku.

Sesja absolutoryjna odbyła się w sali widowiskowej Piechowickiego Ośrodka Kultury z bezpośrednim udziałem radnych, ale bez publiczności. Na sali obecni byli jedynie rajcy, burmistrz wraz ze swoimi współpracownikami, pracownicy merytoryczni urzędu oraz obsługi. Radni obradowali przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa - w maseczkach na twarzy.

Na wstępie procedowania uchwały absolutoryjnej radni wysłuchali sprawozdania z wykonania budżetu oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Następnie w trakcie krótkiej dyskusji radni Robert Zapora i Wojciech Zarówny starali się wypunktować dobre i złe strony ubiegłorocznego budżetu. Jako zaletę wymieniali głównie zrealizowane inwestycje m.in. budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 i zaplecza szatniowego na stadionie miejskim. Chwalili też sprawne przeprowadzenie procesu przywrócenia działalności Szkoły Podstawowej nr 2. Główny minus widzieli w fakcie, że miasto nie wystąpiło jeszcze z Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji.

Ostatecznie za udzieleniem absolutorium burmistrzowi Jackowi Kubielskiemu głosowało 13 radnych przy jednym głosie wstrzymującym. Po myśli burmistrza przebiegło też głosowanie nad wotum zaufania. Uchwałę poparło 11 radnych, 2 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
40
Tak
40%
Nie
58%
Nie wiem
3%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group