Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6720
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Abiturienci ze świadectwami

Środa, 1 maja 2019, 10:09
Aktualizacja: Piątek, 3 maja 2019, 6:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Abiturienci ze świadectwami
Fot. Przemek Kaczałko
Tegoroczni maturzyści odbierali wczoraj (30.04) świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej, zatem przed nimi już tylko egzamin dojrzałości. Abiturienci z Żeroma swoją uroczystość mieli w gościnnych progach pobliskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

Wraz z końcem roku szkolnego, z popularnym Żeromem rozstaje się 172 uczniów. Dyrekcja i grono pedagogiczne nie kryją, że żal się rozstawać z młodzieżą, tym bardziej, że część uczniów spędziła w placówce przy ul. Kochanowskiego 6 lat, bowiem wcześniej uczęszczali tam do gimnazjum.

Zawsze wyróżniamy najlepszych, w tym szczególne osobowości szkolne. W tym roku tytuł primus inter pares (łac. pierwszy wśród równych sobie) trafił do dwóch uczennic, które mają bardzo wysoką średnią i osiągnęły finał lub były laureatkami olimpiad na szczeblu centralnym - mówiła Małgorzata Kozińska, dyrektorka ZSO Nr 1.

W trakcie uroczystości wręczano świadectwa, a także puchary dla sportowców czy nagrody dla wyróżniających się uczniów w różnych kołach zainteresowań. Był też czas na podziękowania ze strony dyrekcji, nauczycieli, a także przedstawicieli uczniów.

Nadeszła chwila, kiedy przyszło nam się pożegnać. Kiedy w nowym roku szkolnym zabrzmi pierwszy dzwonek - nas już nie będzie - mówiła w imieniu uczniów Julia Byszkowska. - Były dni lepsze i gorsze, sukcesy i porażki. Dziękujemy za chwile wsparcia, zawsze mogliśmy na was liczyć. Nasza trzyletnia podróż dobiega końca. Przepraszamy za wszelkie przykrości i życzymy kolejnych owocnych lat pracy, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym - dodała.
Opuszczamy szkolne mury, ale wszystkie chwile tutaj spędzone będziemy chcieli ocalić od zapomnienia. Zabieramy ze sobą bagaż doświadczeń, wspomnień i wyruszamy w dalsza drogę - wyznała J. Byszkowska cytując słowa Winstona Churchilla: "To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca. To dopiero koniec początku".

Twoja reakcja na artykuł?

14
74%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
3
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group