Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2563
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: A w górach znów zima

Piątek, 14 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 14 kwietnia 2006, 11:47
Autor: TEJO
Minus dwa stopnie Celsjusza i zamieć śnieżna: taka pogoda panuje w Wielki Piątek na szczytach Karkonoszy. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

– Stan szlaków turystycznych jest dostateczny – powiedział nam Zbigniew Nakielski, ratownik dyżurny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wyższych partiach wskutek ujemnych temperatur górskie trakty są zmrożone.

Niżej jest breja i błoto. Goprowcy odradzają turystom wędrówki. Warunki na nartostradach są dostateczne, ale wiele wyciągów już nie działa. W Karpaczu wyłączono Liczykrupę, Euro, Liczyrzepę i Jana. Nie funkcjonuje też kolej krzesełkowa na Kopę. Nie działa druga sekcja wyciągu na Szrenicę.

Powód: niewielkie zainteresowanie. Mimo okresu przedświątecznego w podgórskich kurortach przebywa bardzo mało turystów. Właściciele pensjonatów i hoteli liczą, że ruch zwiększy się nieco w sobotę i niedzielę, ale nie spodziewają się tłumów.

Jak dowiedzieliśmy się w informacjach turystycznych od lat większe zainteresowanie wypoczynkiem w Karkonoszach jest podczas świąt Bożego Narodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group