Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7841
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: A budynek niszczeje...

Środa, 28 listopada 2018, 6:17
Aktualizacja: Piątek, 30 listopada 2018, 7:13
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: A budynek niszczeje...
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
– Dwa lata temu władze miasta zapowiadały, że w budynku Urzędu Skarbowego przy ul. Wolności powstaną mieszkania socjalne dla jeleniogórzan – pisze nasz Czytelnik Adam. – Tymczasem minął rok od przeniesienia urzędu do nowej siedziby, a przy ul. Wolności nic się nie dzieje. Budynek stoi zamknięty na głucho, a kolejka oczekujących na lokale socjalne jest ogromna – dodaje Czytelnik.

Już w styczniu 2015 roku ówczesny prezydent Marcin Zawiła zapowiadał, że po przeniesieniu urzędu skarbowego do nowo wybudowanego przy ul. Thebesiusa 1 (nieopodal jeleniogórskiego szpitala na Zabobrzu), budynek przy ul. Wolności zostanie przekazany Miastu przez Skarb Państwa.

- Obiekt, w którym kiedyś był hotel robotniczy przeznaczymy na mieszkania socjalne – mówił w 2015 roku Marcin Zawiła. - Niemal każde z pomieszczeń byłego urzędu przy ul. Wolności ma węzeł sanitarny, dzięki czemu urządzenie tam mieszkań socjalnych nie będzie trudne, ani kosztowne – dodał prezydent.

Ta wypowiedź rozbudziła „apetyt” tych, którzy na mieszkania socjalne czekają od lat.

- Czy Miasto już ten obiekt przejęło, czy będzie go remontować i kiedy ewentualne mieszkania zostaną przekazane ludziom? – dopytują jeleniogórzanie.

W odpowiedzi od rzecznika Urzędu Miasta w Jeleniej Górze czytamy, że procedura przejęcia tego obiektu trwa. A o nowej funkcji obiektu będzie można mówić dopiero po jej zakończeniu.

- Trwa procedura wygaszania zarządu i przejmowania tego obiektu – informuje Cezary Wiklik. - Wynikają z niej rozmaite terminy prawne, zgodnie z którymi należy czekać na ewentualne odwołania od decyzji administracyjnych, wnioski, itp. Kolejną sprawą będą uzgodnienia w obszarze miejscowych planów przestrzennego zagospodarowania, bo jakakolwiek zmiana (ewentualna) funkcji z biurowej na jakąkolwiek inną wymaga takich weryfikacji. Dopiero po zakończeniu wymaganych prawem czynności będzie można określić nowe funkcje tego obiektu – dodaje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

4
4%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
4
4%
Smuci
52
55%
Złości
33
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
432
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group