Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2196
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

997 - Kronika policyjna

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 12 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z policyjnych raportów.

<b> Zalew pijanych kierowców
REGION </b>
Idzie wiosna, a policja zatrzymuje coraz więcej osób prowadzących na dwóch gazach. Rekordzista ze Starej Kamienicy ma 18 lat i miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie, kiedy kierował samochodem. Został zatrzymany do
wytrzeźwienia i objęty dozorem policyjnym.
W sumie podczas weekendu policjanci złapali w mieście i powiecie siedmiu nietrzeźwych kierowców. Niezły „wynik” osiągnął prowadzący fiata w Kowarach (2,34 promila). Lepszy był kierowca trabanta, który wpadł w Kostrzycy (2, 76 promila). Nieco mniej wypił 50-letni karpaczanin kierujący renault – mężczyzna miał 2, 34 promila alkoholu w organizmie.

<b> ŁOMNICA
W drzewo po pijaku </b>
Leczeniem w szpitalu zakończył się dla dwóch mieszkańców Łomnicy rajd samochodem marki Mazda. Ostrą jazdę mężczyźni urządzili sobie po okolicznych drogach. 26-letni kierowca był pijany, stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w przydrożne drzewo. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwym sprawcy grozi kara więzienia i utrata prawa jazdy.

<b> JELENIA GÓRA
Wymusił pierwszeństwo </b>
Do wypadku z udziałem nissana primery kierowanego przez 61-letniego jeleniogórzanina oraz renault, za którego kierownicą siedziała 43-letnia kobieta, doszło u wylotu ulicy Lubańskiej w Cieplicach. Mężczyzna wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i nie udzielił pierwszeństwa kobiecie, jadącej drogą główną. Pojazdy zderzyły się. Kierująca została przewieziona do szpitala i po udzieleniu pomocy lekarskiej – zwolniona do domu. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

<b> JELENIA GÓRA
Ofiarą żona </b>
Łańcuszek, obrączka i kolczyki – całość warta 700 złotych – padły łupem mężczyzny. Poszkodowaną wskutek kradzieży okazała się jego… żona. Sprawcę zatrzymała policja. Mężczyzna chciał najpewniej wspomniane przedmioty sprzedać, a pieniądze – przepić. Został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~mesjah 12-03-2007 10:57
takich kar nie bedzie;)bo dziura w budzecie urosnie i ZuS-ów nie bedzie;) temat jest stary jak swiat i wszyscy wiedza dobrze ze statystycznie alkohol w 50% w polsce jest sprzedawany niepełnoletnim,jesli zaostrzy sie nakazy to bedzie jesszcze gorzej,spadnie sprzedaz,bary,dyskoteki,utzrymuja sie z mlodych,jak mozna zakazac np. w takim Komietcie czy hainekenie zakazu wejscia mlodych,wtedy bedziemy mieli tam dwie osoby na krzyz wieczorem;)komitet to swietlica dla zdesperowanych małolatów,co oni zrobią ze sobą wieczorem?...wiedza to politycy,wie to spoleczenstwo,wiec nie wiem po co ta cała afera;)
~do mesjah 12-03-2007 13:52
ten komentarz miał być chyba to wcześniejszego tekstu - tzn. "Więzienie za procenty"
~Uczeń szkoły podstawowej nr 7 na ul. Okrzei 12-03-2007 19:58
Wiem że to może nie do tematu ale nie mam gdzie tego napisać. U nas w szkole ps.7 dzieją się takie żeczy że hej: dzieciaki sie biją ale najgłupsze zachowanie jest na lekcjach matematyki. Pani Kazimiera D. niedaje sobie rady z uczniami a przedewszystkim z kalsy 6b bo tam są same dzieci z pogotowia opiekuńczego ja osobiście miałem już nie przyjemnośći w szkole: byłem zastraszany że po lekcjach mnie "zleją, nastukają i pokazuja jakieś dziwne teksty" przedewszystkim namawiają sie na kogoś i potem go dręczą no może nie aż tak że robia temu komus krzywdę ale dręczą a i najbardziej irytuje mnie to jak te marginest grupy społecznej odnosza się do nauczycieli nawet słyszałem jeden dialog z nauczycielka oto on "Pani jest jakaś głupia noramalnie - nie nie jestem głupia tylko musisz wziąć się za siebie i w nauce i nie bij młodszych - s...aj s..ko z....na" takie teksty odnoszą się do nauczycieli a szczególnie pani Kazimierze D. I prosił bym Policję albo straz miejską o pilnowanie boiska i o wejście do szkoły i porozmawianie z nauczycielami.
~Rodzic dziecka z 7 12-03-2007 21:01
Ten głos ucznia Sp nr 7 nie powinien pozostac bez echa. Rzeczywiście w tej szkole nauczyciele niezbyt panuja nad zachowaniem niektórych dzieciaków , Jako usprawiedliwenie czasami słyszę :on jest z pogotowia opiekunczego. Nie jestem za izolowaniem dzieci trudnych, ale skoro nauczyciele w tej szkole nie dają rady z dzieciakami to co bedzie pózniej, Pozwalajac na bezkarnośc daja przyzwolenie do coraz brutalniejszych zachowań .Polecam artykuł osobom odpowiedzialnym.
~ja 12-03-2007 22:40
wszystkich kierowców pod wpływem alkocholu powyżej 0.5 promila powinno się publikować w regionalnych gazetach...
~mesjah 13-03-2007 10:05
komentarz rzeczwsicie byl do poprzedniego tematu ale akurat aktualizowala sie strona i pisalem w tamtym reportazu i po skonczonym komentarzu otworzyl mi sie ten reportaz...ehh,taki mialem niefart
~Do rodzica dziecka z 7 13-03-2007 17:40
Odpowiedzialne osoby wiedzą o tym doskonale ale nie są w stanie sobie z tym poradzić dlatego wolą udawać że nic nie wiedzą i nie widzą .......
~renata 15-03-2007 21:51
dotyczy szkoły7.rodzice powinni napisać skargę do kuratorium w jeleniej górze.tam jest bardzo rozsądny i sprawiedliwy dyrektor.reszta personelu też .na pewno coś zrobią w sprawie chaskich dzieci,które nie chcą się uczyć i nie pozwalają innym.są przecież placówki przystosowane do trudnuch dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group