Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8795
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 997 - Kronika policyjna

Poniedziałek, 9 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 20:13
Autor: TEJO

<b> JELENIA GÓRA
Noclegi za darmo </b>
40-letni obywatel Niemiec zatrzymał się w jednym z hoteli w Jeleniej Górze, ale nie zapłacił za nocleg i uciekł. Nieuczciwego sąsiada zza Nysy zatrzymała policja, która podejrzewa go o wyłudzenie usługi hotelowej. Niezapłacony rachunek wynosił 330 złotych. Niemiec został tymczasowo aresztowany. W trakcie przeszukania rzeczy mężczyzny policjanci znaleźli klucze do pokoju w innym jeleniogórskim hotelu oraz kartę do jednego z pokojów w hotelu w Krakowie. Możliwe, że turysta również tam oraz w innych obiektach nie zapłacił za nocleg.

<b> JELENIA GÓRA
Wyzywała policjantów </b>
Słów powszechnie uważanych za obraźliwe użyła wobec interweniującego patrolu policji 52-letnia jeleniogórzanka z ulicy Długiej. Za swój czyn ma teraz policyjny dozór. Czeka ją także sprawa w sądzie grodzkim, a za ubliżanie policjantom na służbie grozi kara grzywny.

<b> JELENIA GÓRA
Dziupla w garażu </b>
Skradziony samochód marki Audi A6 oraz części do volkswagena passata, również pochodzącego z kradzieży, znaleźli policjanci w garażu przy ulicy Karkonoskiej. Złodziejska dziupla należała do 24-letniego jeleniogórzanina. Na miejscu był także jego o rok młodszy kompan z gminy Podgórzyn. Samochody zostały skradzione w Karpaczu w pierszym tygodniu stycznia. 24-latkowi postawiono zarzut kradzieży z włamaniem do wymienionych pojazdów. Został on aresztowany. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia. Natomiast 23-latkowi postawiono zarzut paserki. Wobec niego zastosowano dozór policyjny. W celi może spędzić do 5 lat.

<b> JELENIA GÓRA
Dręczył matkę </b>
Psychiczne i fizyczne tortury oraz groźby karalne w postaci pozbawienia życia stosował wobec swojej 89-letniej matki 58-letni jeleniogórzanin, mieszkaniec ulicy Solnej. Policja zatrzymała dręczyciela i zamknęła go w izbie zatrzymań. To kolejny przypadek znęcania się nad rodzicami ujawniony w ostatnim czasie przez policjantów.

<b> JELENIA GÓRA
Nie wzięli łapówki </b>
100 złotych w zamian za odstąpienie od ukarania mandatem wręczył policjantom z drogówki 27-latek z gminy Komorniki. Mężczyzna jechał ulicą Wrocławską i znacznie przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość. Zatrzymał go patrol policji drogowej. Za próbę przekupienia funkcjonariuszy mężczyznę czeka sprawa karna. Do tego będzie musiał zapłacić karę za wykroczenie w postaci zbyt szybkiej jazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group