Środa, 24 czerwca
28°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

80 złotych za odśnieżanie chodników. Będzie referendum?

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Przejęcie przez miasto wszystkich chodników w zamian za powiększony podatek od nieruchomości – być może taką opcję rozważą jeleniogórzanie podczas… referendum. Są plany, aby odbyło się ono jesienią podczas wyborów parlamentarnych.

reklamy
reklamy

– Zastanawiamy się nad zmianą systemu odśnieżania miasta. Tej zimy już nic nie da się zmienić, ale przyszłość przed nami – powiedział nam Oliwer Kubicki, radny Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z pomysłów na odśnieżone wszystkie chodniki jest przejęcie ich przez miasto, a co za tym idzie – zobowiązanie się służb komunalnych do ich oczyszczenia ze śniegu i lodu.

Nic jednak za darmo. W zamian za czyste chodniki jeleniogórzanie musieliby zapłacić rocznie około 80 złotych. Takiej zmiany nie można jednak wprowadzić bez konsultacji społecznych, a referendum pozwoli na zasięgnięcie opinii samych zainteresowanych. Do tej pory za odśnieżanie przyległych do posesji chodników odpowiedzialni są zarządcy lub właściciele nieruchomości. Nie zawsze się z tego obowiązku – wynikającego z regulaminu czystości miasta – wywiązują.

Radny Kubicki zamierza też opracować strategię odśnieżania miasta, ponieważ – jak mówi – obecna nie zdaje egzaminu, co pokazał ubiegłoroczny atak zimy. Wątpliwości – nie tylko radnego – budzi też sprawa przetargów na roboty zimowe. O tym rozmawiano ostatnio w ratuszu podczas posiedzenia komisji gospodarki komunalnej. Sprawa z pewnością powróci na jednej z najbliższych sesji rady miasta.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070 Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka