Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 6585
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: 80 złotych za odśnieżanie chodników. Będzie referendum?

Środa, 26 stycznia 2011, 7:54
Aktualizacja: Czwartek, 27 stycznia 2011, 8:33
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: 80 złotych za odśnieżanie chodników. Będzie referendum?
Fot. TEJO
Przejęcie przez miasto wszystkich chodników w zamian za powiększony podatek od nieruchomości – być może taką opcję rozważą jeleniogórzanie podczas… referendum. Są plany, aby odbyło się ono jesienią podczas wyborów parlamentarnych.

– Zastanawiamy się nad zmianą systemu odśnieżania miasta. Tej zimy już nic nie da się zmienić, ale przyszłość przed nami – powiedział nam Oliwer Kubicki, radny Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z pomysłów na odśnieżone wszystkie chodniki jest przejęcie ich przez miasto, a co za tym idzie – zobowiązanie się służb komunalnych do ich oczyszczenia ze śniegu i lodu.

Nic jednak za darmo. W zamian za czyste chodniki jeleniogórzanie musieliby zapłacić rocznie około 80 złotych. Takiej zmiany nie można jednak wprowadzić bez konsultacji społecznych, a referendum pozwoli na zasięgnięcie opinii samych zainteresowanych. Do tej pory za odśnieżanie przyległych do posesji chodników odpowiedzialni są zarządcy lub właściciele nieruchomości. Nie zawsze się z tego obowiązku – wynikającego z regulaminu czystości miasta – wywiązują.

Radny Kubicki zamierza też opracować strategię odśnieżania miasta, ponieważ – jak mówi – obecna nie zdaje egzaminu, co pokazał ubiegłoroczny atak zimy. Wątpliwości – nie tylko radnego – budzi też sprawa przetargów na roboty zimowe. O tym rozmawiano ostatnio w ratuszu podczas posiedzenia komisji gospodarki komunalnej. Sprawa z pewnością powróci na jednej z najbliższych sesji rady miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group