Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 3978
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 80 ton śmieci zalega na dzikich wysypiskach

Piątek, 22 marca 2013, 9:14
Aktualizacja: 9:50
Autor: Angela
Miasto ogłosiło przetarg na wywóz nieczystości z dzikich wysypisk śmieci z terenu miasta Jeleniej Góry. Wytypowało około pięćdziesięciu takich lokalizacji. Oszacowano, że może być tam nawet osiem ton odpadów. Co roku na sprzątanie nielegalnych śmietnisk miasto wydaje ponad 100 – 150 tys. zł.

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby się podjąć likwidacji dzikich wysypisk śmieci na terenach miejskich Jeleniej Góry w roku 2013, na złożenie ofert mają czas do najbliższego wtorku (26.03). Wówczas poznamy wykonawcę tego zadania oraz dowiemy się ile w tym roku miasto będzie musiało wydać pieniędzy podatników na… brudasów wywożących śmieci do lasów i na nieużytki.

- Likwidacja dzikich wysypisk jest zadaniem gminy, dlatego co roku musimy wydawać ogromne pieniądze, które moglibyśmy przeznaczyć na inne ważne zadania, jak budowa placów zabaw czy remonty dróg – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Górze. – Co roku jest to około 100 – 150 tys. zł. Ludzie wyrzucają wszystko: od śmieci komunalnych po wielkogabarytowe lodówki, pralki, telewizory. Mamy nadzieję, że ta sytuacja zmieni się od lipca br., kiedy każdy mieszkaniec będzie musiał płacić za wywóz nieczystości. Wtedy może nie będzie mu się opłacało wywozić odpadów do lasów czy na łąki – dodaje zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group