Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 11474
Zalogowanych: 83
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kaczorów: 70 lat szkoły w Kaczorowie

Środa, 5 czerwca 2024, 11:51
Aktualizacja: 11:59
Autor: Marcin Sadowy
Kaczorów: 70 lat szkoły w Kaczorowie
Fot. Marcin Sadowy
31 maja 2024 roku to wyjątkowy dzień w historii Szkoły Podstawowej im. Podróżników i Odkrywców w Kaczorowie, właśnie skończyła 70 lat.
To właśnie wtedy w pięknym Pałacu który zachwyca swoją historią pojawili się pierwsi uczniowie.

Na oficjalną część uroczystości składały się przemówienia zaproszonych gości, przyjaciół szkoły oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy jak i zasadzone drzewo.

Uroczystość prowadziła dyrektor szkoły Anna Szymańska wraz z nauczycielem Mirosławem Jaworski. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały bogaty program artystyczny, a zebrani goście zostali zapoznani z historią szkoły.

Wyjątkowa siedziba szkoły

Po cześci oficjalnej, która zorganizowana była na płycie boiska szkolnego, goście, pracownicy, nauczyciele, uczniowie, absolwenci udali się do samego pałacu (szkoła znajduje się w... pałacu), gdzie na wszystkich zgromadzonych czekało wiele atrakcji wraz z poczęstunkiem.

Na dziedzińcu przy wejściu do szkoły, z tej wyjątkowej okazji, przecięto wstęgę a następnie odsłonięta została tablica w holu głównym. Zaraz po tym wszyscy przenieśli się wspomnieniami do chwil, które mieli okazję przeżyć w przeszłości w tak wyjątkowej i unikatowej szkole.

Łezka w oku się zakręciła

W każdej z sal rozstawiono tablice ze zdjęciami absolwentów, którzy ukończyli szkołę, każdy mógł odnaleźć siebie na zdjęciu i ze wzruszeniem powspominać te piękne czasy, kiedy to właśnie tutaj zaczęła się ich przygoda szkolna.

Gościem honorowym uroczystości był Wiceminister Edukacji Henryk Kiepura, Burmistrz Bolkowa z przedstawicielami rady gminy, radni powiatu jaworskiego (do którego administracyjnie należy Kaczorów), ksiądz dziekan Wiesław Pisarski, dyrektorzy szkół, przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz absolwenci, którzy licznie przybyli tego dnia.

Festyn po uroczystościach

Oficjalne uroczystości zakończyły się o godz. 15 a kolejnym elementem ochodów 70-lecia był festyn, który rozpoczął się o godz. 17. Nie zabrakło smacznych przekąsek, ciast, wystrzelonych szampanów oraz nie niekończących się rozmów między absolwentami, którzy z uśmiechem na twarzy wspominali jak to kiedyś było w tej szkole.

- Liczymy na to, że nasza szkoła przetrwa kolejne 70 lat jak i spełni się największe marzenie na które czekamy od wielu lat - słyszymy.

Chodzi tu głównie o kapitalny remont elewacji szkoły.

Można zwiedzać

Raz na jakiś czas organizowane jest zwiedzanie szkoły.

- Można odwiedzić naszą szkołę indywidualnie po wcześniejszym uzgodnieniu - informuje dyrekcja.

Szkoła Podstawowa im. Podróżników i Odkrywców znajduje się przy ul. Plac Pollaka w Kaczorowie. Więcej na oficjalnym profilu szkoły na Facebook'u.

Twoja reakcja na artykuł?

21
66%
Cieszy
3
9%
Hahaha
4
13%
Nudzi
2
6%
Smuci
1
3%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
977
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
28%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
12%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Kilometry
Bliżej ostatniego odcinka ekspresówki
 
112
Poważne zderzenie trzech aut na Sudeckiej
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr Blackout Paradox
 
Aktualności
Szansa na ciepło spod ziemi dla miasta
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group