Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3799
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 600 tys. złotych za byłe gimnazjum

Wtorek, 30 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 30 stycznia 2007, 13:38
Autor: TEJO
Oddział zamiejscowy Wyższej Szkoły Menedżerskiej z Legnicy kupił swoją siedzibę w Jeleniej Górze.

Chodzi o budynek po byłym gimnazjum przy ulicy Cieplickiej w Sobieszowie, który został przez miasto wystawiony na przetarg nieograniczony. Obiekt zakwalifikowano jako przeznaczony na cele usługowe.

Do licytacji stanęła osoba prywatna oraz władze WSM, które od tego roku akademickiego dzierżawiły dawne gimnazjum na potrzeby tej niepublicznej uczelni.

Ostatecznie cenę nieruchomości ustalono na ponad 600 tysięcy złotych, a przetarg został wygrany przez oddział zamiejscowy WSM w Legnicy. To zapewne dobra wiadomość dla tych, którzy zdecydowali się tam studiować. Gdyby budynku kupić się nie udało, szkoła musiałaby pomyśleć o innej siedzibie.

Zdaniem wicekanclerza oddziału WSM, Bogusława Gałki (byłego zastępcy prezydenta Jeleniej Góry), uczelnia znalazła się w niezręcznej sytuacji, ponieważ musiała przystąpić do przetargu nieograniczonego dotyczącego budynku wykorzystywanego przez oświatę, a przekazywanego na cele usługowe.
Jak powiedział B. Gałka legnicka szkoła zainwestowała już sporo pieniędzy w Jeleniej Górze. Ewentualna przegrana, którą brano pod uwagę, na pewno wpłynęłaby niekorzystnie na rozwój uczelni.

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miasta, szkoła w Legnicy nie jest jednostką publiczną, co zadecydowało o takiej, a nie innej formie przetargu na dzierżawioną przez nią siedzibę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group