IV-liga piłkarska: Olimpia – Piast (relacja live)

Aktualizacja: Niedziela, 9 czerwca 2013, 12:37

Skład Olimpii: Trynda, Smoczyk, Kuźniewski, Kraiński, Han, Zagrodnik, Liszka, Udod, Piskórz, Milczarek, Rudnicki

Skład Piasta: Bilakiewicz, Gajowy, Gołębiewski, Monasterski, Kłos, Piotrowski, Niedbała, Brumirski, Zagórski, Sawicki, Niedźwiedź

Widzów około 1200, w tym 100 ze Żmigrodu

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o 17.00, na stadionie przy ul. Karkonoskiej padł rekord frekwencji. Na obiekt wciąż przybywają fani, których obecnie jest około 1500.

7' - pierwsza okazja Olimpii, strzela Liszka, jednak dobrze broni Bilakiewicz

12' - póki co obie drużyny grają ostrożnie, świadome stawki spotkania. Fenomenalną atmosferę zgotowali piłkarzom kibice

Po kwadransie gry nadal bez bramek, przewagę w posiadaniu piłki ma Olimpia, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe

17' - po rzucie rożnym Smoczyk strzela z główki, ale sprzed linii wybija obrońca Piasta

18' - żółta kartka dla Monasterskiego

26' - Han zapobiegł kontrze gości faulując rywala - żółta kartka

34' - Kuźniewski prostopadle podaje do Rudnickiego, który za długo zwlekał i ostatecznie jego strzał został zablokowany

Po 40 minutach nadal 0:0, oba zespoły czekają na błąd przeciwnika. W zespole Olimpii brakuje Szujewskiego oraz Zatylnego (pauzy za kartki)

Rekordowa frekwencja na stadionie w Kowarach, ale kibice zauważyli brak jednego - burmistrza Mirosława Góreckiego, którego wywoływali z trybun

do przerwy 0:0

Piłkarze powoli wracają na murawę. Wkrótce pierwszy gwizdek w drugiej połowie

Na drugą połowę z powodu kontuzji nie wyszedł Piskorz, wszedł Jakubiak

Pierwsze 5minut drugiej połowy przyniosło dwa rzuty rożne dla Olimpii, ale brakuje wykończenia

55' Trynda interweniuje poza polem karnym faulując przeciwnika, ale nie było zagrożenia dla gospodarzy, więc obejrzał żółtą kartkę

Coraz śmielsze ataki gości, nad stadion nadciągają ciemne chmury...

61' Duński wchodzi za Milczarka i Wójcik wszedł za Brumirskiego

Na stadion w Kowarach dotarła informacja z Oleśnicy, gdzie miejscowa Pogoń prowadzi z najgroźniejszym przeciwnikiem Olimpii i Piasta -GKS-em Kobierzyce 2:1

Na trybunach nie ustaje gorący doping najlepszych grup kibicowskich w IV-lidze. Na boisku nadal bez bramek (67 minuta)

69' - fatalna interwencja poza polem karnym Tryndy, który posyła piłkę pod nogi Kłosa, a ten z 30 metrów strzela na pustą bramkę. Jest 0:1

70' - żółta kartka dla Rudnickiego za faul, mimo straty gola nie cichnie doping fanów, trwa wielka feta w sektorze gości

72' - żółta kartka dla Zagórskiego, który nieprzepisowo powstrzymał groźną kontrę Udoda

74' - strata kowarzan przy linii bocznej. Wójcik zagrywa do byłego gracza Olimpii Niedźwiedzia, a ten uderza minimalnie nad spojeniem

75' - Mazurek wchodzi za Niedźwiedzia

78' - strata w środku boiska żmigrodzian i gdyby nie asekuracja stopera, Duński pomknąłby sam na sam z bramkarzem

81' - zmiany w obu ekipach: Łuszcz za Niedbale (Piast) i Szemiot za Hana (Olimpia)

Gospodarze dążą do wyrównania, goście czyhają na kontrę. Przypomnijmy jesienią w Żmigrodzie Olimpia wygrała 1:0.

90' - żółtą kartkę za opóźnianie gry dostaje Kłos

Sędzia dolicza 3 minuty

92' - żółta kartka dla Szemiota, ostatnie 5 minut Piast bronił się najlepiej jak mógł - na połowie przeciwnika.

Twierdza Kowary zdobyta przez Piasta. Końcowy wynik 0:1!

Smutek w Kowarach pogłębia się na wiadomość o zwycięstwie GKS-u Kobierzyce w Oleśnicy (3:2). Spadamy na trzecie miejsce w tabeli