Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6286
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: 400 osób będzie sprzątało Kowary, każdy może się przyłączyć

Piątek, 20 marca 2015, 10:40
Aktualizacja: 11:09
Autor: Mea
Kowary: 400 osób będzie sprzątało Kowary, każdy może się przyłączyć
Fot. UM Kowary
Gmina Miejska Kowary oraz Związek Gmin Karkonoskich organizują akcję pn. "Czyste Kowary – wiosenne porządki", która odbędzie się 21 marca w godz. od 9.00 do 12.00. – Już prawie 400 osób zapowiedziało swój udział – informują organizatorzy.

Partnerami akcji są m.in. Rada Miejska w Kowarach, Nadleśnictwo Śnieżka, KSWiK, Warsztat Terapii Zajęciowej, CUMiPZ Przedwiośnie, Powiatowe Centrum Zdrowia w Kowarach, jednostki organizacyjne gminy oraz kowarskie organizacje pozarządowe.

- Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców i zwrócenie uwagi na powstawanie coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci. Bardzo ważna jest promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, począwszy od unikania tworzenia odpadów, przez selektywną zbiórkę, po recykling. Poprzez nasze działania pragniemy przyczynić się do zmiany w sposobie myślenia i zachowania na rzecz pozytywnego wizerunku Kowar. Ważne jest, by taką postawę kształtować od najmłodszych lat i dawać dzieciom dobry przykład - podkreślają organizatorzy.

Chętnych do udziału w akcji mogą zgłaszać się pod nr telefonu: 75 64 39 229 lub osobiście przyjść do Urzędu Miejskiego w Kowarach - pok. 25a bud B (Biuro Promocji, Rozwoju i Przedsiębiorczości - Marta Weinke).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group