Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 9067
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 40 lat pracy S. Firszta

Sobota, 26 września 2020, 9:58
Aktualizacja: 10:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 40 lat pracy S. Firszta
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (25.09) w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbył się benefis Stanisława Firszta, który świętował 40 lat pracy zawodowej. Były dyrektor Muzeum Karkonoskiego, a obecnie Muzeum Przyrodniczego - pochodzi z Legnicy, ale to w stolicy Karkonoszy spędził najwięcej lat pracy.
Nie wszystkie lata były miłe i przyjemne - było dużo stresów, niepotrzebnych walk. Teraz też nie jest fajnie, ale to wszystko przejdzie. Po latach ludziom się wybacza, zrobiłem swoje i każdy odpowiada za siebie - powiedział Stanisław Firszt.

W organizację wydarzenia zaangażowało się Muzeum Karkonoskie, Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry, Archiwum Państwowe we Wrocławiu - Oddział w Jeleniej Górze oraz Wydawnictwo "Ad Rem". Podczas spotkania zaprezentowano okolicznościową książkę z pracami naukowymi dedykowanymi jubilatowi.

Przyjechałem do Muzeum Okręgowego (obecnie Karkonoskie) w Jeleniej Górze z Legnicy, gdzie muzeum było duże i zadbane. Jak to zobaczyłem to chciało się wyjść, zapłakać i na drugi dzień stąd wyjechać. Co z tego, że wygrałem konkurs... Natomiast jak porozmawiałem z pracownikami, to przekonałem się, że oni też chcą coś zmienić. Postanowiłem, że zostanę i im pomogę i jakoś to wszystko poszło - wspominał S. Firszt.

W trakcie uroczystości jubilat otrzymał wiele prezentów i ciepłych słów, m.in. od byłego prezydenta miasta - Marka Obrębalskiego, senatora Krzysztofa Mroza, przedstawicieli instytucji kultury z Jeleniej Góry, Legnicy i innych zakątków Dolnego Śląska. Urząd Miasta reprezentowała jedynie pracownica Wydziału Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

42
74%
Cieszy
5
9%
Hahaha
4
7%
Nudzi
2
4%
Smuci
0
0%
Złości
4
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
60
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group