Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2625
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 40 lat Jeleniogórskiego Towarzystwa Muzycznego

Niedziela, 24 kwietnia 2016, 9:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 40 lat Jeleniogórskiego Towarzystwa Muzycznego
Fot. Przemek Kaczałko
Nie każdy jest w stanie sprostać wymaganiom Państwowej Szkoły Muzycznej, dlatego 40 lat temu powstało stowarzyszenie, które pomaga rozwijać młodym ludziom swoją muzyczną pasję. Wczoraj (23 kwietnia) w sali widowiskowej JCK uroczyście obchodzono okrągłą rocznicę Jeleniogórskiego Towarzystwa Muzycznego im. Ludomira Różyckiego.

- Była taka potrzeba, żeby dotrzeć do szerszych mas z edukacją muzyczną – powiedział o warunkach powstania towarzystwa Roman Buczniewski, obecny prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Muzycznego. Towarzystwo patronuje czterem Społecznym Ogniskom Muzycznym: w Kamiennej Górze, Karpaczu, Cieplicach oraz w Osiedlowym Domu Kultury. Jego wychowankowie biorą udział w licznych konkursach muzycznych.

- Jest to ruch amatorski, który w ogóle nie przeszkadza w działalności szkół muzycznych – podkreśla prezes JTM. - Liczą się tylko chęci danej osoby, nie ma bariery wiekowej. Program nauczania układa się pod ucznia – dodał Roman Buczniewski.

Uroczystość odbywała się pod patronatem posłanki Zofii Czernow. - Uważam, że jest to fantastyczne towarzystwo, wykształciło ogromne rzesze melomanów, ale też wspiera ogniska muzyczne, które odbywają szalenie ważną rolę. Trzeba wspierać każdą cenna działalność, a dzisiaj jest okazja, aby im podziękować – mówiła Zofia Czernow.

Po wręczeniu pamiątkowych odznaczeń i części oficjalnej, na scenie wystąpili młodzi adepci ognisk muzycznych.

- Takie ogniska są potrzebne, raz w tygodniu chodzę na zajęcia i ćwiczę – powiedziała uczennica Społecznego Ogniska Muzycznego Julia Żabska z Kamiennej Góry, która na fortepianie zagrała „Poloneza” Wojciecha Kilara. - Lubię ten utwór i jestem zadowolona z dzisiejszego występu – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group