Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6086
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 4 tysiące wniosków do 500+

Środa, 31 stycznia 2018, 7:38
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: 4 tysiące wniosków do 500+
Fot. Paweł Guszała
Znane są już liczby odnośnie kolejnego naboru wniosków do rządowego programu „Rodzina 500+” . Ile osób w Jeleniej Górze złożyło wnioski? Jaka suma zostanie pobrana w ramach tego świadczenia?

Nowy okres składkowy rozpoczął się 1 października 2017 roku i potrwa do ostatniego dnia września 2018 roku. Wnioski można było składać już na początku sierpnia. Do 31 grudnia 2017 roku do jeleniogórskiego MOPS-u dostarczono ich ponad 4 tysiące 100. 1/4 wniosków została złożona w formie elektronicznej, reszta w tradycyjnej, papierowej. W całym okresie składkowym przewiduje się wypłacenie świadczenia rodzinnego w kwocie ponad 35 milionów złotych. Największy wniosek jaki został dotąd złożony obejmuje sześcioro dzieci, a więc rodzina otrzyma wsparcie w wysokości 3 tysiące złotych miesięcznie.

W zeszłym roku w naszym kraju udało się zatrzymać jedną osobę, która pobierała świadczenie na fikcyjne dziecko. Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w naszym mieście nie doszło do takiej sytuacji.

Jednak nie tylko świadczeniobiorcy podlegają kontroli, ale i sam MOPS. W sierpniu zeszłego roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej został sprawdzony przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej. - Ocena kontroli wypadła pozytywnie z uwagami do usunięcia. To były drobne rzeczy. W decyzjach, które klienci od nas odbierają powinny być data i podpis. W przypadku gdy dochód osoby nie wzrósł więcej niż 10%, nie należy zmieniać kwoty odpłatności – mówi Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. - Wszystkie uwagi zostały uwzględnione, a niedociągnięcia poprawione - zapewnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group