Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8780
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 35–lecie dawnej "dwunastki" za tydzień

Czwartek, 29 października 2009, 13:26
Aktualizacja: Piątek, 6 listopada 2009, 8:31
Autor: Mar
Jelenia Góra: 35–lecie dawnej "dwunastki" za tydzień
Fot. organizator
Gimnazjum nr 3 im. Janusza Kusocińskiego, dawna Szkoła Podstawowa nr 12, uroczyście będzie obchodzić 35–lecie istnienia klas sportowych. Placówka ta od zawsze kojarzy się ze sportem, przede wszystkim z lekkoatletyką. I obecnie gimnazjum zachowało swój sportowy profil.

- 6 listopada zaplanowaliśmy główne obchody tak ważnego dla nas święta – mówi dyrektor szkoły, Marek Przeorski. – zaprosiliśmy władze miasta, osoby związane ze sportem, byłych pracowników szkoły, a przede wszystkim naszych sportowców, którzy rozwijali i rozwijają swoją sportową pasję i uzyskiwali znaczące wyniki w wielu dyscyplinach. To przecież oni, poprzez swoje zaangażowanie w sport, tworzą historię naszej szkoły.

Obchody 35-lecia klas sportowych rozpoczną się uroczystym apelem o godz. 12:00. Z tej okazji przygotowana został też wystawa, na której szkoła zaprezentuje swój dorobek. Zaproszeni goście i uczniowie będą mogli zapoznać się z historią szkoły, wynikami najlepszych sportowców oraz z osiągnięciami placówki w sporcie.

- Chodziłam do tej szkoły w latach siedemdziesiątych. Rodzice przenieśli mnie do niej, żebym miała dobre warunki do uprawiania biegów, które były moją pasją. Mieliśmy doskonałe warunki do zajęć, darmowe obozy sportowe w wakacje i wiele innych atrakcji. A najważniejszą było to, że nie musiałam chodzić w sobotę do szkoły, kiedy wszystkie inne szkoły pracowały – powiedziała nam jedna z absolwentek SP nr 12.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group