Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5719
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 35 wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Poniedziałek, 23 stycznia 2017, 9:18
Aktualizacja: Sobota, 28 stycznia 2017, 10:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 35 wniosków do Budżetu Obywatelskiego
Fot. Przemek Kaczałko
Wnioski do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017 zostały już opublikowane. Aktualnie przechodzą weryfikację merytoryczną, a w lutym odbędzie się prezentacja na specjalnych spotkaniach oraz najważniejsze – głosowanie.

Złożono 38 wniosków, 35 zostało opublikowane. - Trzy nie spełniły wymogów formalnych, np. nie było listy poparcia odpowiednio wypełnionej, nie były wszystkie pola wypełnione – wnioskodawcy mimo wezwań tego nie uzupełnili, więc 3 wnioski zostały odrzucone – tłumaczy Barbara Olszewska, naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta.

W sumie wnioski opiewają na łączną kwotę 5 135 015,99 zł, ale jak już wspominaliśmy – w tym roku Miasto przeznaczyło na ten cel niemal połowę mniej środków, niż w 2016 roku. Do podziału jest 800 tysięcy zł na cztery obszary miasta (po 200 tysięcy na każdy).

- W tej chwili wnioski przechodzą ocenę merytoryczną, następnie te, które przejdą pozytywną ocenę wydziału zostaną podane do publicznej wiadomości – dodała Barbara Olszewska. Od 8 lutego rozpocznie się publiczna prezentacja wniosków, która odbędzie się w Książnicy Karkonoskiej i w Muflonie - będzie można zadawać pytania wnioskodawcom. Głosowanie rozpocznie się 20 lutego, a na początku marca poznamy zadania, które będą realizowane.

Lista wniosków opublikowana jest na stronie Urzędu Miasta: https://jbo.jeleniagora.pl/publikacja-nadeslanych-zadan.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group