Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4877
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

33 mln zł na pomoc dla młodych bez pracy – konkurs ofert

Wiadomości: Region
Czwartek, 23 lipca 2015, 8:11
Aktualizacja: 8:14
Autor: WUP
Fot. Archiwum
Do końca lipca przyjmowane są projekty od instytucji, które zajmują się pomocą osobom, które mają 15–29 lat. W ramach aktualnego naboru Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy przeznaczy blisko 33 mln zł na pomoc młodym bezrobotnym, którzy nie muszą być zarejestrowani w urzędach pracy. Właśnie trwa konkurs, który ma wyłonić instytucje udzielające wsparcia osobom poniżej 30. roku życia.

Działania te będą możliwe dzięki unijnemu Programowi Wiedza Edukacja Rozwój. Chodzi o aktywizację osób młodych pozostających bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu – tzw. młodzież NEET.

Działania z młodymi Dolnoślązakami – według planu – zaczną się przede wszystkim od identyfikacji ich predyspozycji zawodowych oraz analizy pomysłu na nowe zajęcie. W ramach dodatkowych działań uczestnicy projektów, w tym osoby niepełnosprawne, będą mogli liczyć m. in. na kontynuowanie nauki, staże, praktyki, szkolenia, dopłatę dla pracodawców zatrudniających młodych bezrobotnych, dofinansowanie doposażenia lub wyposażenia miejsca pracy.

Osoby, które zdecydują się na pracę poza swoim miejscem zamieszkania mogą otrzymać pomoc w postaci np. sfinansowania kosztów dojazdów, albo też fundusze na zagospodarowanie w nowym miejscu.
W ramach programu PO WER będzie możliwość skorzystania także z bezzwrotnych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej (ponad 20 tys. zł).

Nabór, który potrwa do 31 lipca jest nie tylko adresowany do urzędów pracy, publicznych służb zatrudnienia i ochotniczych hufców pracy, ale też do agencji zatrudnienia, instytucji szkoleniowych, dialogu społecznego, czy też partnerstwa lokalnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~asasselloZ 23-07-2015 8:42
i znów powstanie 15 jednoosobowych firm, które będą działać dokładnie 1 rok i 1 dzień, a 20 tyś dotacji to de facto 3 tyś prawdziwych faktur i kupionych rzeczy, a 17 tyś do kieszeni i na konto. Mój znajomy zrobił dwa razy takie "otwarcie firmy", śmiał się z rzeczywiście pracujących, bo jemu opłaca się nie pracować. Ale nie żałujmy tym ludziom kasy, bo to nie NASZA kasa, tylko Niemców, Belgów i innych z EU, więc warto ich doić ile się da, byle by trafiło do Polaków!
~SARBLE 23-07-2015 8:47
A co z aktywizacją zawodową ponad 50-cio latków, których już nikt nie chcą przyjmować do pracy, a wiek emerytalny wydłużony ???????
~ 23-07-2015 9:33
Zgadzam się z SABRLE co z z ludźmi po 50 lub 60 - ce . W przypadku braku pracy młody człowiek spakuje walizkę i wyemigruje tam gdzie pracę za godziwe wynagrodzenie można znaleźć, jakoś sobie poradzi. Starszy człowiek będący bezrobotny nie mający t.zw układów nie ma szans na pracę. Jeszcze gorzej gdy posiada wykształcenie wyższe i np. dwa fakultety. Jeżeli już trafia ofertę, odpowiedź jest negatywna (wiek) a często słyszy się , że posiada zbyt wysokie kwalifikacje . Nie pozostaje już nic, do emerytury jeszcze trochę lat, a żyć nie ma za co. Pozostaje wegetacja lub sznur, hak ewentualnie 10 piętro. Tylko ZUS będzie się cieszył bo 35 lat zbierał składki i nie będzie musiał wypłacać żadnej emerytury.
~gluś 23-07-2015 15:41
znowu eldorado dla pseudo szkoleniowców/doradców/ekspertów, którzy sami w większości tylko z takich pieniędzy żyją od lat a zmienia się jedynie tzw. beneficjent, znowu będzie doradzanie, nauka pisania CV i rozmowy z ew. pracodawca, pisania biznes planu itp. niech się już te pieniądze unijne wreszcie skończą i ta fikcja też
~Ałtor 23-07-2015 21:11
Z tych 33mln zł pewnie 5mln będzie przeznaczone na dofinansowania własnej działalności i pomoc bezrobotnym 25mln bedzie dla pseudo firm "pośredników" a w dużej mierze dla urzędasów. Za 33mln można by dofinansować 1650 jednoosobowych firm na kwotę 20tyś zł każda. Już widzę ze nawet 10tysiecy takich firm powstanie, żeby nie czasem. To może we mnie ktoś zainwestuje bańkę lub dwie, a chętnie rozkręce niezły biznes, kwestia kasy.
~fan sekty po 23-07-2015 22:55
Ludzie przeca Byznesmenów ..J G w H D I Kamieni kupa wyborcy peło do roboty za 900 zeta

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group