Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8447
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 30. ro(c)k bez kurtyny

Środa, 22 maja 2019, 6:03
Aktualizacja: Czwartek, 23 maja 2019, 13:31
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: 30. ro(c)k bez kurtyny
Fot. Przystań Twórcza
Spektakl teatralny „Toy Toy Circus Show”, warsztaty wykonywania magnesów i przypinek z dawnymi bajkami, malowanie szarego blokowiska, bieg z jajkiem, balonowe cuda, malowanie buziek, warsztaty wypalania w drewnie wzorów prowadzone przez Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych oraz animacje to atrakcje, w których wzięły udział rodziny z dziećmi podczas sobotnich warsztatów Przystani Twórczej – Cieplickiego Centrum Kultury.

Przystań Twórcza włączyła wehikuł czasu i wróciła do lat 80. kiedy rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej. Zapytaliśmy rodziców i dziadków „co wtedy było”? Odpowiadali zgodnie: „Niczego nie było – więc rzeczy potrzebne, których nie znalazło się w sklepach robiło się samemu”. Dlatego na warsztatach – królowały ręcznie robione cuda.

Warsztaty artystyczne nawiązywały tematyką do czasów 80’ i 90’ XX wieku. Dlatego też zostały wykonane oryginalne magnesy i przypinki z hasłami oraz kreskówkami z PRL-u, balonowe cuda – „Miś uszatek kontra Angry Birds”, a buźki dzieci zostały pomalowane na bajeczne postacie. Wspólnie z dziećmi i rodzicami zamieniliśmy szare, kartonowe bloki w kolorowe marzenia. Nie zabrakło konkursów rodem z PRL-u, czyli biegu z jajkiem, czy też obieranie jabłek, by skórka była jak najdłuższa oraz wielkich baniek mydlanych – opowiadają organizatorzy.

A na finał – tak jak 30 lat temu – pojawił się cyrk – a dokładniej jego najradośniejszy element. Prawdziwy, czerwononosy klaun z drużyną, czyli Teatr Czerwona Walizka ze spektaklem "Toy Toy Circus Show", podczas którego nie zabrakło muzyki puszczanej z pięknej katarynki oraz starych, oryginalnych zabawek. Ponadto Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych zaprezentował warsztaty wypalania w drewnie wzorów, a dzieci biorące udział w przystaniowych zajęciach przedstawiły pokaz tańca hip-hop oraz choreografii z warsztatów rytmiczno-ruchowych.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi realizowane są w ramach Projektu 30 ro(c)k bez kurtyny/ 30 ro(c)ků bez opony, numer rejestracyjny projektu: CZ.11.2.45/0.0/16_012/0001180 o współfinansowaniu mikroprojektu ze środków budżetu państwa w ramach Programu Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020 Fundusz Mikroprojektów Nisa - Nysa realizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej i Kultury Jablonec oraz Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Projekt realizowany jest z okazji 30. Rocznicy upadku komunizmu, którą obchodzić będzie zarówno Polska, jak i Czechy w 2019 roku. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.

A już w najbliższą niedzielę (26.05) - kolejne Warsztaty dla rodzin z dziećmi, które odbędą się o godz. 14.00 na terenie zielonym przy Parafii Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. PCK 23 w Jeleniej Górze (Cieplicach).

Wspólnie z rodzicami i dziećmi wykonamy barwną biżuterię z filcu oraz naturalne torby zdobione postaciami z takich bajek jak Reksio, czy Koziołek Matołek. Wstęp wolny – dodają organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group