Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5702
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

30 milionów euro do podziału

Wiadomości: REGION
Wtorek, 7 kwietnia 2009, 8:41
Aktualizacja: 8:41
Autor: Ania
Fot. ......
Osoby prowadzące małe i średnie firmy, zamierzające zainwestować w infrastrukturę turystyczną, będą mogły skorzystać z dofinansowania z Unii Europejskiej. Nabór wniosków rozpocznie się w sierpniu bieżącego roku.

Pieniądze na dotacje pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekty, które będą brały udział w konkursie, trzeba wpisać w Program Rozwoju Turystyki dla Województwa Dolnośląskiego. Przy czym dofinansowane zostaną inwestycje, których koszt wynosi nie mniej niż 100 tys. złotych i nie więcej niż 8 mln.

Małe przedsiębiorstwa działające dłużej niż dwa lata, mogą dostać nawet 60 % zwrotu poniesionych kosztów. Dotacje są bowiem przyznawane w ramach refundacji i zostaną wypłacone po przeprowadzeniu inwestycji.
Warunek: firma przez trzy lata nie będzie mogła ulec likwidacji, ani sprzedać zakupionego sprzętu. W przeciwnym wypadku będzie musiała zwrócić dofinansowanie wraz z odsetkami. Więcej informacji na stronie internetowej www.dip.dolnyslask.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Cień 7-04-2009 12:00
No to super, tylko kto te pieniądze dostanie? Ludzie uważajcie! bo was wyrolują, najlepiej załatwiając tą sprawę, rejestrować całą rozmowę na dyktafon, bo obiecują a potem wykręcają kota ogonem.
~Dotacje UE 7-04-2009 14:01
Do Cień. Poniekąd masz rację. Oszustów nie brakuje, szczególnie takich, którzy obiecują, że napiszą wniosek i załatwią dotację. Dlatego w pierwszej kolejności proponuję zasięgnąć informacji w Punktach Konsultacyjnych, które posiadają akredytację i na dodatek świadczą usługi bezpłatnie, czy aby na pewno mamy szansę na uzyskanie środków pomocowych. Później zawsze można się zdecydować, czy pisać aplikację samodzielnie, czy też jej opracowanie zlecić na zewnątrz. W Jeleniej Górze takie bezpłatne punkty konsultacyjne (do RPO oraz dla przedsiębiorców i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą) prowadzi Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Pozdrawiam. Jerzy Lenard.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group