Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3931
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 25–lecie współpracy Jeleniej Góry i Erftstadt

Wtorek, 10 maja 2016, 8:12
Aktualizacja: 8:16
Autor: Wiktoria Ciepiela
Jelenia Góra: 25–lecie współpracy Jeleniej Góry i Erftstadt
Fot. Wiktoria Ciepiela
W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość z okazji 25–lecia Stowarzyszenia Wspierania Przyjaźni i Współpracy miast Jeleniej Góry oraz Erftstadt.

- Zadaniem Stowarzyszenia jest organizacja wymiany młodzieży z Polski i Niemiec, a także tworzenie różnych wydarzeń, w tym wystaw i warsztatów związanych ze zdolnościami artystycznymi ludzi. Działania te mają na celu pogłębienie kontaktów i współpracy Jeleniej Góry i Ertfstadt - wyjaśniali przedstawiciele jeleniogórskiego urzędu.

- Stowarzyszenie powstało w 1991 roku. Jest to najlepsza forma współpracy, ponieważ to głównie mieszkańcy miast jednoczą się ze sobą - mówił podczas piątkowej (06.05) uroczystości prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. - Ludzie z Jeleniej Góry przyjaźnią się z mieszkańcami Erftstadt. Co roku odwiedzają się nawzajem, wymieniają szereg inicjatyw sportowych i turystycznych, a że w tym roku świętują 25 lat swojego istnienia, to zostało zorganizowane spotkanie w ratuszu. Myślę, że to będzie dobry przykład dla innych naszych kontaktów - dodał prezydent.

W trakcie spotkania wystąpiły dzieci z dwóch jeleniogórskich przedszkoli: Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 14 oraz Miejskiego Przedszkola nr 13.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group