Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8155
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: 22–latek próbował uciec przed kontrolą drogową

Wtorek, 21 lipca 2020, 11:26
Aktualizacja: Czwartek, 23 lipca 2020, 15:49
Autor: 112
Powiat: 22–latek próbował uciec przed kontrolą drogową
Fot. Archiwum Policji
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz o kierowanie pojazdem bez uprawnień.

W poniedziałek (20.07) około godziny 5.35 policjanci na drodze między Kostrzycą a Kowarami, w ramach działań „Trzeźwy Poranek”, poddali wyrywkowej kontroli kierującego pojazdem marki Daewoo. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy, jednak jego zachowanie spowodowało, że policjanci postanowili dokładnej sprawdzić kierowcę.

Funkcjonariusze podejrzewali, że mógł on kierować będąc pod wpływem środków odurzających. Wskazali kierowcy miejsce do zatrzymania, ten jednak ominął ich, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za nim. Kierowca po przejechaniu kilku kilometrów wjechał na teren prywatnej posesji, a następnie wybiegł z auta i ukrył się za stertą drewna. Tam go funkcjonariusze zatrzymali - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

W trakcie czynności okazało się, że 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a także nie posiadał ubezpieczenia. Pobrano mu krew do badań, gdyż przyznał się, że palił marihuanę.

Za popełnione czyny grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających, odpowie on również za to przestępstwo.

Twoja reakcja na artykuł?

8
19%
Cieszy
21
49%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
14
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group