Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4803
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 20 lat Teatru Maska i premiera “Kontrabasisty”

Niedziela, 20 września 2015, 8:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 września 2015, 7:37
Autor: Manu
Jelenia Góra: 20 lat Teatru Maska i premiera “Kontrabasisty”
Fot. Archiwum Teatru Maska
W tym roku 20–lecie swojej działalności obchodzi działający przy Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu – Teatr Maska. Z okazji jubileuszu drugiej dekady działalności teatru przygotowano monodram “Kontrabasista” Patricka Süskinda w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego i wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza. Premiera: 19 października (w poniedziałek) o godz. 19.00 w sali teatralnej ODK. Wejściówki na spektakl można odebrać w sekretariacie ODK.

Od 1995 roku dorobek Teatru Maska powiększył się o ponad 20 spektakli zróżnicowanych pod względem tematyki, formy i treści. Aktorzy teatru nie bali się sięgnąć po klasyków, m.in. Williama Szekspira czy Adama Mickiewicza, nie obce było też im wystawić bajkę. Cykl przedstawień w klimacie kabaretowym o epokach (“Rozprawa o średniowieczu”, “Renesans, czyli jak Wam się podoba” czy “Barock w trampkach”) prezentowany był na wielu plenerowych imprezach. Lekkie dowcipne formy takie, jak “W starym kinie? ...czyli zwierzenia dublera”, “Nie kochać to grzech”, “Jak zostać artystą”, “Uwiedziony” od lat bawiły widzów, zarówno tych starszych, jak i młodszych. “II część Dziadów” Mickiewicza wystawiona była w kaplicy w Jeleniej Górze.

Obecnie grono aktorów Teatru Maska tworzą: Honorata Magdeczko-Capote, Ryszard Wojnarowski, Paweł Sikora i Krzysztof Rogacewicz. To właśnie oni będą mogli podsumować m.in. swoje osiągnięcia edukacyjne. Gościnnie czasem wspierali ich także aktorzy Teatru Cinema z Michałowic: Włodzimierz Dyła, Jan Kochanowski i Tadeusz Rybicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group