Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4097
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: 16–latek okradł letników na basenie

Sobota, 18 lipca 2009, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Autor: TEJO
Dwa telefony komórkowe ukradł wychowanek jednego z ośrodków wychowawczych wykorzystując naiwność letników, którzy na miejskiej pływalni przy ul. Sudeckiej pozwolili złodziejowi przebrać się w swojej szatni.

16-letni sprawca wpadł w ręce policji w miniony czwartek. Kilka dni wcześniej będąc na basenie miejskim ukradł dwa telefony komórkowe o wartości 600 zł. Chłopak wykorzystał okazję, gdy pokrzywdzeni pozwolili mu skorzystać z ich przebieralni – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z KMP.

Policjanci na początku uzyskali informację, że na basenie doszło do kradzieży. Skontaktowali się z pokrzywdzonymi, którzy potwierdzili przestępstwo. Opisali również sprawcę. W oparciu o rysopis oraz na podstawie zebranych informacji stróże prawa wytypowali 16-latka, jako osobę podejrzewaną o te czyny.

Pokrzywdzeni potwierdzili, że jest to sprawca kradzieży. Nieletni przyznał się do zarzucanych mu czynów. Chłopak był już notowany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu rodzinnego został umieszczony w jednym z ośrodków wychowawczych w Polsce. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje również sąd rodzinny.

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group