Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5960
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

15–lecie akcji "Zostań z nami Świętym Mikołajem"

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 grudnia 2015, 8:52
Aktualizacja: 8:55
Autor: SM
Fot. Użyczone
Ponad 700 paczek rozdano w tym roku w ramach akcji "Zostań z nami Świętym Mikołajem". Trafiły one do dzieci z jeleniogórskich rodzin niżej sytuowanych. Na piątkowej (18.12) gali świętowano 15 lecie akcji i dziękowano darczyńcom.

Akcję organizuje Straż Miejska, Polski Czerwony Krzyż, Policja, Miejska Komisja rozwiązywania Problemów Alkoholowych a pomaga wiele firm i instytucji z regionu jeleniogórskiego.

- Wspomagamy dzieci wskazane przez pedagogów szkolnych. Dostajemy listy, potem potwierdzamy nazwiska w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Nie ma nic cenniejszego, jak uśmiech dzieci, które widząc Mikołaja, nie mogą się doczekać paczki – mówi Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze..

- Ogromne wyrazy uznania i podziękowania należą się jeleniogórskim firmom i instytucjom, które włączyły się do akcji. W tym roku wsparły nas finansowo: DWS Draexlmaier, Dr. Schnaider, JZO, Jelenia Plast oraz Jel-Car. Dziękujemy również Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze, Starostwu Powiatu Jeleniogórskiego oraz Towarzystwu Walki z Kalectwem. Podziękowania kierujemy też do wszystkich mieszkańców, którzy przekazali datki do puszek PCK w jeleniogórskich marketach. W tym przypadku dzielnie spisali się wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych nr 2 „Handlówka”, Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, Ośrodka Wychowania i Szkolenia OHP w Mysłakowicach oraz Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych – podkreśla rzecznik SM.

Podczas gali podsumowującej 15-lecie tej akcji, która odbyła się w Hotelu Mercure, darczyńcom wręczono dyplomy oraz pamiątkowe serca. Odbył się również koncert w wykonaniu Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Janiny Garści, Chóru Parafialnego „Harfa” z Piechowic oraz Zespołu Ludowego „Jeleniogórzanie”.

DWS Draexlmaier, Straż Miejska oraz Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zostały wyróżnione medalami okolicznościowymi 70 lat PCK a JZO pucharem za wieloletnie wspieranie akcji.

Przez 15 lat akcji „Zostań z Nami Świętym Mikołajem” zostało przygotowanych i rozdanych około 20 000 paczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~rewers 23-12-2015 9:24
Brawo !!!! Usmiech i radośc na twarzy dziecka bezcenne !!!!
~gluś 23-12-2015 12:04
serce rośnie - dziękuję :)
~tadzik 23-12-2015 13:10
Cały artykuł i ani słówka o Grześku Rybarczyku? Dzięki ci Grześ:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group