Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7898
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 150 dni na przebudowę Wyczółkowskiego

Poniedziałek, 18 lipca 2016, 8:28
Aktualizacja: Wtorek, 19 lipca 2016, 8:25
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: 150 dni na przebudowę Wyczółkowskiego
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze w końcu doczekają się przebudowy swojej drogi. Ogłoszono przetarg na wykonanie robót. – Pieniądze na ten cel mamy zabezpieczone w budżecie miasta, a prace będziemy prowadzili równolegle z zakładem gazowniczym wymieniającym sieć gazową – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

O konieczności przeprowadzenia remontu ulicy Wyczółkowskiego kilka miesięcy temu przekonywali nasi Czytelnicy. – Dookoła wszystkie drogi zostały już wyremontowane, a nasza ulica została zapomniana przez Boga i rządzących – skarżyła się Małgorzata Korman z ul. Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze. - Obiecano nam, że remont rozpocznie się jak tylko Wodnik zakończy przebudowę kanalizacji. Tę inwestycję już wykonano, a remontu ulicy, jak nie było tak nie ma – dodała Czytelniczka.

Wówczas dyrekcja zarządu dróg i mostów informowała, że aktualizowana jest dokumentacja projektowa tej ulicy, która została wykonana w czerwcu br. Obecnie ogłoszono przetarg na przebudowę ulicy Wyczółkowskiego od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego. Przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty do 21 lipca, a na wykonanie inwestycji zwycięzca będzie miał 150 dni od dnia podpisania umowy.

Zadanie obejmuje wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni drogi, chodników oraz wjazdów. Zakresem robót objęto także budowę nowego odcinka kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci oświetlenia ulicznego. Szacowany koszt tych prac to 1 mln 300 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group