Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2158
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: 14–letni „rozbójnicy” zagrozili zdetonowaniem bomby

Piątek, 1 sierpnia 2008, 15:57
Aktualizacja: Sobota, 2 sierpnia 2008, 8:23
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: 14–letni „rozbójnicy” zagrozili zdetonowaniem bomby
Fot. Archiwum
Dwóm nastolatkom nudziło się w autobusie podczas jazdy na kolonie. Postanowili zażartować i postraszyli bombą przez telefon Bogu ducha winną kobietę, żądając przy tym pieniędzy. Dowcip okazał się kiepski, bo sprawców namierzyli policyjni specjaliści. Czeka ich sprawa przed sądem rodzinnym

Żartownisie wybrali na chybił trafił numer telefonu, dodzwonili się do nieznanej kobiety. Dali jej alternatywę: albo przekaże im 10 tysięcy złotych, albo w ciągu trzech godzin odpalą ładunek wybuchowy pod budynkiem, w którym mieszka.

Do zdarzenia doszło w połowie lipca w jednej z miejscowości koło Jeleniej Góry. Chłopcy tego dnia wyjeżdżali na kolonię.

Pokrzywdzona nie zastanawiając się powiadomiła o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze sprawdzili wskazane miejsce. – Nie znaleźli żadnych materiałów wybuchowych. Jednocześnie rozpoczęli poszukiwania sprawcy – tłumaczy nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

W wyniku prowadzonych działań wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch podejrzanych w tej sprawie nieletnich. Jak stwierdzili chłopcy, miał to być tylko żart.

Teraz za swój czyn, już bez żartów, odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group