Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 17 listopada
Imieniny: Grzegorza, Elżbiety
Czytających: 21070
Zalogowanych: 50
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gorzów Wielkopolski: 100:35 w meczu o awans

Poniedziałek, 25 marca 2019, 18:10
Autor: Przemek Kaczałko
Gorzów Wielkopolski: 100:35 w meczu o awans
Fot. Tomek Raczyński (archiwum)
Koszykarki Spartakusa Jelenia Góra wybrały się na ostatni mecz Ligi Dolnośląsko–Lubuskiej Młodziczek do Gorzowa Wielkopolskiego. Stawką konfrontacji był awans do szczebla centralnego dla jednej z tych ekip. Jak się okazało, mecz o wszystko zdecydowanie wygrał miejscowy AZS AJP 100:35.

W ostatniej kolejce Ligi Dolnośląsko-Lubuskiej Młodziczek podopieczne Moniki Krawczyszyn-Samiec wybrały się do Gorzowa Wielkopolskiego, aby walczyć o awans do fazy centralnej. Obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli (4. i 5. miejsce) i tylko dla jednej z nich sezon mógł się przedłużyć. Już w pierwszej kwarcie miejscowe pokazały, że są świetnie dysponowane i z każdą odsłoną powiększały przewagę nad jeleniogórzankami. Ostatecznie AZS zwyciężył 100:35 i dołączył do zespołów: MKS MOS Wrocław (bilans 17 zwycięstw - 1 porażka), KS Wichoś Jelenia Góra (16-2) i MKS I Polkowice (13-5), które czekają teraz na losowanie grup turniejowych rozgrywek centralnych. Spartakus kończy sezon z bilansem 11-7 na 5. miejscu w tabeli.

Enea AZS AJP I Gorzów Wielkopolski - KSW Spartakus Jelenia Góra 100:35 (34:8, 15:6, 28:11, 23:10)

AZS: Roćko 17, Lewandowska 12, Sroka 12, Patrzałek 10, Skarzyńska 10, Steblecka 10, Burakowska 8, Herner 7, Pławsiuk 6, Forster 4, Kowalska 2, Małkowska 2.
Spartakus: Kozik 14, Stanowska 11, Zakrocka 4, Warsińska 3, Mochól 2, Kaławaj 1, Kaleta, Krawczyk, Rambiert, Sikorska, Żmijewska.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
6
67%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy bierzesz udział w zrzutkach, zbiórkach i innych formach finansowej pomocy?

Oddanych
głosów
602
Tak, kilka razy w miesiącu
6%
Tak, ale raz na parę miesięcy
27%
Tak, ale wspieram tylko potrzebujących z regionu
6%
Tak, ale wspieram potrzebujących w inny sposób
11%
Nie biorę udziału w takich akcjach
50%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Zbliżają się święta... Będzie Kevin sam w Polsce?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Karkonosze
Wichury uderzyły w kaplicę na Śnieżce
 
Aktualności
Nie będzie wieży przy Zakręcie Śmierci
 
Inne wydarzenia
Pojadą rajdowcy, które drogi będą zamknięte?
 
Aktualności
Z kilofem na działkę
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group