Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7055
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 10 osób poddanych kwarantannie

Środa, 11 marca 2020, 15:01
Aktualizacja: Piątek, 13 marca 2020, 13:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 10 osób poddanych kwarantannie
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (11.03) w jeleniogórskim Ratuszu odbyło się posiedzenie Zarządzania Kryzysowego, na którym kwestie związane z koronawirusem omawiali przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, sanepidu, służby zdrowia i inni zaangażowani w zapobieganie zakażeniom.

Jak się dowiedzieliśmy, w Jeleniej Górze 10 osób zostało poddanych domowej kwarantannie.

To są osoby, które mogły mieć styczność z koronawirusem, ale jeszcze nie wiadomo, czy miały - mówi prezydent Jeleniej Góry.

Póki nie była znana decyzja Rady Ministrów, władze stolicy Karkonoszy nie chciały zamykać podległych sobie jednostek.

To dyrektorzy mają kompetencje, aby zamykać szkoły. Myślę, że decyzja rządu wskaże, czy będą jednostki oświatowe zamknięte w całej Polsce - mówił jeszcze przed ogłoszeniem decyzji Premiera RP, Jerzy Łużniak - prezydent Jeleniej Góry. - W przypadku obiektów kultury, ciężar decyzji spoczywa na dyrektorach jednostek - mówił dzisiaj (11.03) przed godziną 10:00 prezydent miasta.

Jak się później okazało, decyzją władz centralnych wszelkie wydarzenia kulturalne oraz zajęcia dydaktyczne w placówkach oświatowych (nie licząc placówek specjalnych) - zostały odwołane, póki co do 25 marca 2020 r.

Dzisiaj (11.03) w Szkole Podstawowej Nr 11 miał się odbyć finał wojewódzki w koszykówce dziewcząt (klas VII-VIII), jednak Szkolny Związek Sportowy podjął decyzję o odwołaniu imprezy. Podobnie postąpił Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze, który odwołał współzawodnictwo w różnych dyscyplinach sportowych. Nie odbędzie się również wystawa psów rasowych, którą jeleniogórski Związek Kynologiczny miał zorganizować w najbliższy weekend. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej postanowił przesunąć rozpoczęcie rozgrywek rundy wiosennej o dwa tygodnie. Cały czas spływają informacje o odwoływaniu kolejnych wydarzeń, a niektóre będą się odbywać bez udziału publiczności.

Twoja reakcja na artykuł?

26
16%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
3%
Nudzi
21
13%
Smuci
11
7%
Złości
104
62%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group