Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4796
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

10 mln zł dla przedsiębiorców na Dolnym Śląsku

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: Org
Fot. Organizator
Rozdzielono ponad 10 mln zł dla dolnośląskich powiatów na zadania związane z Krajowym Funduszem Szkoleniowym. Jak skorzystać z ogromnych funduszy? Za kilka dni ruszają pierwsze spotkania informacyjne dla przedsiębiorców, które zostaną zorganizowane w sześciu dolnośląskich miastach, w tym w Jeleniej Górze.

- Krajowy Fundusz Szkoleniowy to pomoc dla pracodawców, którzy chcą inwestować w kadry. KFS jest specjalnym funduszem wydzielonym z części Funduszu Pracy. A ten przeznaczony jest na zapobieganie bezrobociu i ograniczanie jego skutków. Środki z KFS wspierają̨ inwestycje w kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy. W tym roku - zgodnie z wytycznymi - na wsparcie mogą liczyć osoby w wieku 45+ - mówi Monika Kwil-Skrzypińska, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

O środki z KFS może wystąpić pracodawca, który zatrudnia pracowników (45+) na podstawie umowy o pracę. Z odpowiednim wnioskiem zwraca się do powiatowego urzędu pracy w miejscu swojej siedziby lub prowadzonej działalności.
– O przyznaniu funduszy decyduje kolejność zgłoszeń – do wyczerpania limitu środków KFS, jakim dysponuje konkretny powiatowy urząd pracy. Po wykorzystaniu przyznanych limitów istnieje jeszcze możliwość skorzystania z tzw. rezerwy KFS, a ta może być przeznaczona na wsparcie kształcenia ustawicznego w branżach czy też zawodach, w których brakuje pracowników np. może to być branża transportowa, usług opiekuńczych, a także w branżach lub przedsiębiorstwach restrukturyzowanych - wylicza Wojciech Murdzek, wicedyrektor ds. rynku pracy i administracji DWUP.

Środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego przeznaczone są przede wszystkim na finansowanie kosztów kursów, studiów podyplomowych i egzaminów.

Na wtorek, 21 kwietnia we Wrocławiu zaplanowano pierwszą turę spotkań informacyjnych, na które zaprasza Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, powiatowe urzędy pracy wraz z organizacją Dolnośląscy Pracodawcy. W Jeleniej Górze takie spotkanie odbędzie się 21 maja w Jeleniej Górze (Hotel Fenix, ul. 1-go Maja 88).

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację. Zgłoszenia można wysyłać na adres: alicja.lipinska@dp.org.pl, podając: imię i nazwisko, nazwę firmy, adres mailowy oraz numer telefonu z dopiskiem „spotkanie KFS”, uwzględniając miejsce spotkania.
Harmonogram wszystkich szkoleń w godz. 10.00-13.00:
21 kwietnia, Wrocław – Quality System Hotel Wrocław, al. M. Kromera 16,
22 kwietnia, Oława – Hotel Jakub Sobieski, ul. św. Rocha 1,
14 maja, Legnica – Hotel Sękowski, ul. Gliwicka 15,
21 maja, Jelenia Góra – Hotel Fenix, ul. 1-go Maja 88,
28 maja, Wałbrzych – Hotel Restauracja Maria, ul. Wrocławska 134 B,
9 czerwca, Świdnica – Hotel Fado, ul. M. Konopnickiej 6-8.

Limity w ramach KFS zostały przyznane 26 powiatowym urzędom pracy. Do dyspozycji mają one od 70 tys. zł do ponad 2,6 mln zł. W sumie 10,03 mln zł. PUP jeleniogórski otrzyma na to zadanie 150 tys. zł, lwówecki 330 tys. zł, kamiennogórski 200 tys. zł, bolesławiecki 300 tys. zł, jaworski 450 tys. zł, złotoryjski 170 tys. zł, świdnicki 500 tys. zł, a wałbrzyski 650 tys. zł.

Więcej informacji www.dwup.pl/Krajowy-Fundusz-Szkoleniowy oraz w powiatowych urzędach pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~lx 20-04-2015 9:43
To może zainteresowani przeczytają ogłoszenie na stronie PUP w Jeleniej Górze? "Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze informuje, że w związku z wykorzystaniem przyznanego limitu środków od dnia 16.04.2015r. wstrzymuje wydawanie i nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w wieku 45 lat i więcej." Informacja datowana jest na 15 kwietnia, więc artykuł można było chyba sobie darować.
~Pracownik DWUP 20-04-2015 10:25
Pup Jelenia Góra stara się o 300 000 zł z rezerwy KFS, zatem informacja jest absolutnie aktualna. Nabór wniosków rozpocznie się zatem po otrzymaniu decyzji z MPiPS. R.Wojdag
~psycho 20-04-2015 10:39
Mam wrażenie że połowa kasy z UE idzie na konferencje i szkolenia, z których nic nie wynika, poza tym że kasa jest rozp...na.
~bicie piany 20-04-2015 13:54
na tych szkoleniach to najlepiej wychodzą wynajmujacy sale i katering.
~ 20-04-2015 16:03
najazniejsze to szkolenie opiekunek by nie robily krzywdy niemcom przy podcieraniu dupsk
~altus 20-04-2015 21:25
...tylko proszę niech to nie będą kursy na ślusarza bo przez trzy miesiące nie nauczy się gimnazjalisty czy piekarza fachu metalurgicznego
~Jest jak jest 20-04-2015 21:56
Łatwo wam idzie wydatek nie swojej kasy ? ale było nie było jednak są ''Galerie '' będzie feta otwarcie , kasa unijna w bagno , czyli normalka !! .Prawda o tym wszystkim i trwonieniu pieniędzy ??? Może jakiś kacyk ze świtą do Nepalu rusza na zwiady ? i tak zawsze nic z tego nie wynika bo taki '' kolesiowski '' chory kraj z chorym systemem. Między innymi pisze to j/w ' ''psycho''' bicie piany'' = prorocy prawdy ujęli to trafnie niestety !
~ 21-04-2015 0:04
Bardzo cenna wiadomosc dla wybitnych spolecznikow = radnego od komisji rynku pracy oraz szefa stowarzyszenia bezrobotnych.
~bernard.mustafo 25-04-2015 20:29
Dobra wiadomość dla ,,Antemy" w upadłości może uda się ją reanimować, przecież tyle ludzi poszło na bruk a można z intencją KFS w PUP skorzystać ze szkolenia, powołać nowy zarząd i bystrych handlowców oraz menadżerów.Jest przecież baza oraz sprzęt profesjonalny naprawdę jeszcze nie jest za późno, potrzeba tylko odwagi i determinacji bo na tym etapie p.Sędzia komisarz i p. Syndyk jedynie zmarnują potencjał istniejący w ludziach tam pracujących. Wierzcie mi lepiej ratować tonącą łódź niż ją od nowa budować.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group