Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9780
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: 10 mln zł dla przedsiębiorców na Dolnym Śląsku

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: Org
Region: 10 mln zł dla przedsiębiorców na Dolnym Śląsku
Fot. Organizator
Rozdzielono ponad 10 mln zł dla dolnośląskich powiatów na zadania związane z Krajowym Funduszem Szkoleniowym. Jak skorzystać z ogromnych funduszy? Za kilka dni ruszają pierwsze spotkania informacyjne dla przedsiębiorców, które zostaną zorganizowane w sześciu dolnośląskich miastach, w tym w Jeleniej Górze.

- Krajowy Fundusz Szkoleniowy to pomoc dla pracodawców, którzy chcą inwestować w kadry. KFS jest specjalnym funduszem wydzielonym z części Funduszu Pracy. A ten przeznaczony jest na zapobieganie bezrobociu i ograniczanie jego skutków. Środki z KFS wspierają̨ inwestycje w kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy. W tym roku - zgodnie z wytycznymi - na wsparcie mogą liczyć osoby w wieku 45+ - mówi Monika Kwil-Skrzypińska, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

O środki z KFS może wystąpić pracodawca, który zatrudnia pracowników (45+) na podstawie umowy o pracę. Z odpowiednim wnioskiem zwraca się do powiatowego urzędu pracy w miejscu swojej siedziby lub prowadzonej działalności.
– O przyznaniu funduszy decyduje kolejność zgłoszeń – do wyczerpania limitu środków KFS, jakim dysponuje konkretny powiatowy urząd pracy. Po wykorzystaniu przyznanych limitów istnieje jeszcze możliwość skorzystania z tzw. rezerwy KFS, a ta może być przeznaczona na wsparcie kształcenia ustawicznego w branżach czy też zawodach, w których brakuje pracowników np. może to być branża transportowa, usług opiekuńczych, a także w branżach lub przedsiębiorstwach restrukturyzowanych - wylicza Wojciech Murdzek, wicedyrektor ds. rynku pracy i administracji DWUP.

Środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego przeznaczone są przede wszystkim na finansowanie kosztów kursów, studiów podyplomowych i egzaminów.

Na wtorek, 21 kwietnia we Wrocławiu zaplanowano pierwszą turę spotkań informacyjnych, na które zaprasza Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, powiatowe urzędy pracy wraz z organizacją Dolnośląscy Pracodawcy. W Jeleniej Górze takie spotkanie odbędzie się 21 maja w Jeleniej Górze (Hotel Fenix, ul. 1-go Maja 88).

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację. Zgłoszenia można wysyłać na adres: alicja.lipinska@dp.org.pl, podając: imię i nazwisko, nazwę firmy, adres mailowy oraz numer telefonu z dopiskiem „spotkanie KFS”, uwzględniając miejsce spotkania.
Harmonogram wszystkich szkoleń w godz. 10.00-13.00:
21 kwietnia, Wrocław – Quality System Hotel Wrocław, al. M. Kromera 16,
22 kwietnia, Oława – Hotel Jakub Sobieski, ul. św. Rocha 1,
14 maja, Legnica – Hotel Sękowski, ul. Gliwicka 15,
21 maja, Jelenia Góra – Hotel Fenix, ul. 1-go Maja 88,
28 maja, Wałbrzych – Hotel Restauracja Maria, ul. Wrocławska 134 B,
9 czerwca, Świdnica – Hotel Fado, ul. M. Konopnickiej 6-8.

Limity w ramach KFS zostały przyznane 26 powiatowym urzędom pracy. Do dyspozycji mają one od 70 tys. zł do ponad 2,6 mln zł. W sumie 10,03 mln zł. PUP jeleniogórski otrzyma na to zadanie 150 tys. zł, lwówecki 330 tys. zł, kamiennogórski 200 tys. zł, bolesławiecki 300 tys. zł, jaworski 450 tys. zł, złotoryjski 170 tys. zł, świdnicki 500 tys. zł, a wałbrzyski 650 tys. zł.

Więcej informacji www.dwup.pl/Krajowy-Fundusz-Szkoleniowy oraz w powiatowych urzędach pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
523
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group