Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13857
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: 1,3 mln zł dla jeleniogórskiego szpitala

Środa, 8 kwietnia 2020, 13:06
Aktualizacja: Piątek, 10 kwietnia 2020, 6:05
Autor: Przemek Kaczałko
Region: 1,3 mln zł dla jeleniogórskiego szpitala
Fot. UMWD
Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego i środków ochrony dla lekarzy – to najpilniejsze potrzeby Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Sprzęt zostanie zakupiony dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez Urząd Marszałkowski. Pomoc warta 1,3 mln zł pochodzi z budżetu województwa dolnośląskiego.
To kolejne wsparcie, które trafia w ostatnim tygodniu do jeleniogórskiego szpitala. Wprawdzie nie należy on do grupy szpitali „czerwonych” – dedykowanych walce z epidemią – jednak jest ważną placówką obejmującą ochroną mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej. W sumie Centrum otrzymało w ostatnim czasie wsparcie z budżetu województwa sięgające 1,7 mln zł – powiedział marszałek Cezary Przybylski.

Jak przypomina Michał Nowakowski z Urzędu Marszałkowskiego, szpital otrzymał już wcześniej od samorządu województwa 400 tys. złotych na natychmiastowy zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Decyzja, podjęta poza wdrażanym w ostatnich dniach Dolnośląskim Pakietem Wsparcia Dla Ochrony Zdrowia, miała na celu wyposażenie personelu w niezbędne środki ochrony osobistej. Nowe wsparcie pozwoli na zakup specjalistycznego sprzętu m.in.: respiratorów, pomp infuzyjnych, urządzeń do tlenoterapii, a także najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej.

| W ostatnich dniach dofinansowane zostało również jeleniogórskie pogotowie - do stacji trafiło 1,5 miliona złotych, które pozwoli na zakup sprzętu dla ratowników oraz nowego ambulansu - dodał rzecznik UMWD.

Twoja reakcja na artykuł?

51
98%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
2%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1139
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group