Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 7626
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Wyjazd na narty za granicę – o czym trzeba pamiętać?

Sobota, 18 grudnia 2021, 11:37
Aktualizacja: 11:37
Autor: ts
Polska: Wyjazd na narty za granicę – o czym trzeba pamiętać?
Fot. ts
Zima już niedługo się zacznie, dlatego jeśli jesteś miłośnikiem jady na nartach, to z pewnością masz już plany na zagraniczny wyjazd na narty. Pandemia koronawirusa znacznie utrudnia wyjazdy zagraniczne, jednak organizacja wyjazdu wciąż jest możliwa. Przed wyjazdem powinieneś jednak wiedzieć, co trzeba wziąć ze sobą, aby przygotować się na wszystkie sytuacje. Zobaczmy zatem, co warto spakować przed wyjazdem na narty za granicę.

Dokumenty potrzebne do wyjazdu na narty za granicę


Podstawową kategorią są oczywiście wszelkie dokumenty, które są potrzebne przed wyjazdem zagranicznym na narty. Podstawowymi dokumentami są oczywiście dowód osobisty lub paszport, jeśli jest on potrzebny do przekroczenia granicy. Warto również wziąć ze sobą prawo jazdy, nawet jeśli sam nie będziesz kierowcą podczas wyjazdu. Z racji obecnych obostrzeń powinieneś spakować także rezerwacje hotelu lub innego miejsca noclegowego. Jeżeli chodzi o płatności, nie zapominaj o kartach płatniczych oraz pewnej sumy gotówki. W większości sytuacji znacznie korzystniejsza jest wymiana pieniędzy w Polsce przed wyjazdem niż za granicą. Trochę gotówki w obcej walucie zawsze może być pomocne. Kolejną wyjątkowo ważną rzeczą jest ubezpieczenie. Zakup i przygotowanie potwierdzenie zakupu polisy przed wyjazdem na narty za granicę pozwala uniknąć wielu problemów. Ostatnim ważnym dokumentem jest karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Wniosek ekuz wzór znajdziesz na https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl. Wyrobienie karty EKUZ jest darmowe i uprawnia do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej na terenie krajów Unii Europejskiej.

Sprzęt narciarski oraz rzeczy prywatne (ubrania)


Przygotowanie do wyjazdu warto rozpocząć od przygotowania dokumentów, jednak oczywiście równie ważne jest spakowanie sprzętu narciarskiego i rzeczy prywatnych. Zacznijmy od ubrań. Na zimowy wyjazd warto spakować m.in. kilka par ciepłych spodni, ciepłe bluzy, t-shirty, skarpety, bieliznę, kurtkę (przy dłuższych wyjazdach i niepewnej pogodzie warto spakować nawet dwie pary), rękawiczki, czapkę oraz szal lub komin.

Jeśli chodzi o sprzęt i ubrania na stok, to trzeba pamiętać o m.in.:
• narty (jeśli ich nie masz, możesz je oczywiście wypożyczyć przy stoku) lub snowboard
• pokrowiec na narty
• buty narciarskie
• kije
• gogle
• kask
• kominiarka
• bidon lub termos
• spodnie narciarskie lub kombinezon

Ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem za granicę na narty


Nikt nie może przewidzieć, co się wydarzy podczas wyjazdu za granicę na narty. Z tego względu warto się zabezpieczyć przed ewentualnymi kosztami leczenia lub opieki medycznej. W tym celu powinieneś kupić ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd zagraniczny na narty. Ubezpieczenia pokrywające bardzo wysokie koszty leczenia w przystępnej cenie możesz znaleźć na stronie https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/. Doradcy pomogą Ci w wyborze polisy, która będzie najbardziej dostosowana do Twoich potrzeb. W ten sposób zapewnisz sobie najlepszą ochronę i nie przepłacisz przy kupnie ubezpieczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group