Reklama
Środa, 10 czerwca
13°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Aktualności Mordercza akcja naszych GOPR-owców Turystyka Trening z Diablo za 260 zł Aktualności Kleszcz jest groźniejszy dla psa niż dla człowieka Ciekawe historie i inne opowieści Od Smyrny do syndyka - historia upadku Fabryki Dywanów w Kowarach Aktualności Nowe auta dla rodzin zastępczych Kultura Zabobrze 2026 – dziecięce śpiewanie w Zameczku

Wielka inwestycja w Uzdrowisku Cieplice

Audio

Czytaj na głos

To jedna z największych w ostatnich dziesięcioleciach inwestycji w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry czyli Cieplicach. Podczas wczorajszej konferencji prasowej poinformowano o rozpoczynającej się budowie nowego obiektu czyli Term Uzdrowiskowych.

Autor: WAC 1 min czytania

W trakcie spotkania o szczegółach inwestycji informowali przedstawiciele KGHM Polska Miedź S.A, będącego właścicielem Uzdrowiska Cieplice oraz samego uzdrowiska. Termy Uzdrowiskowe powstaną na zapleczu Domu Zdrojowego i będą z nim połączone. Kuracjusze, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu. Powstanie w nowoczesna baza zabiegowa oraz basen z leczniczą wodą termalną o powierzchni 95 metrów kwadratowych. Utworzona zostanie również strefa SPA. Budynek zapewni 176 miejsc noclegowych, zaplanowana jest również budowa sali konferencyjnej i restauracji. W przyziemiu obiektu zlokalizowane będą miejsca parkingowe.

W nowym obiekcie zostaną wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w postaci wód termalnych. Wody posłużą nie tylko do celów balneologicznych lecz również jako ciepła woda użytkowa oraz poprzez zespół wymienników ciepła, jako źródło ogrzewania.

Do nowych Term Uzdrowiskowych zainteresowanych kuracjuszy, również komercyjnych, przyciągać ma profesjonalna kadra i zabiegi lecznicze. Uzdrowisko zamierza poszerzyć ofertę zabiegową korzystając z doświadczenia i wiedzy pracowników.

Budowa Term Uzdrowiskowych potrwa 18 miesięcy. Koszt inwestycji to 61 milionów złotych, z czego 55 mln zł pochodzi z budżetu KGHM.

KGHM jest światowym liderem w branży wydobywczej, jest filarem polskiej gospodarki, ale ma też inny mocny fundament – powiedział Marek Pietrzak, wiceprezes KGHM do spraw korporacyjnych. - To działalność spółek z Grupy Kapitałowej. Ta inwestycja jest wynikiem naszej strategii, opartej na zrównoważonym rozwoju, innowacjach i nowych kierunkach biznesowych. Uzdrowisko Cieplice to element historii tego regionu i z dumą możemy dziś powiedzieć, że ta historia nabiera przyśpieszenia – inwestycja warta ponad 60 mln zł to symbol zaangażowania KGHM w zdrowie i dobrostan mieszkańców Dolnego Śląska

Roman Kulczycki, prezes Uzdrowiska Cieplice dodał, że inwestycja to przede wszystkim stworzenie nowoczesnej bazy zabiegowej i rehabilitacyjnej.

Termy Uzdrowiskowe wzmocnią nasz wizerunek profesjonalnego podmiotu leczniczego co na pewno przełoży się na wzrost zainteresowania kuracjuszy – mówił Roman Kulczycki. Powstanie obiekt komfortowy i pod względem leczniczym i pod względem gastronomicznym.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Brak zdjęcia PRACA W SORTOWNI 7700 ZŁ NA RĘKĘ Dam pracę Jelenia Góra Cena Brak zdjęcia Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Dam pracę Cieplice Śląskie-Zdrój Cena

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka