Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 5276
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto je wykupić?

Środa, 28 lipca 2021, 19:50
Aktualizacja: 19:51
Autor: ts
Polska: Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto je wykupić?
Fot. ts
Urlop to nagroda za miesiące ciężkiej pracy – jest niezbędny, aby zachować równowagę psychiczną i zdrowie. Warto zadbać o to, aby był udany. Jednym ze sposobów na zabezpieczenie sobie spokoju na urlopie jest polisa turystyczna.

Na wakacje jedziemy z pozytywnym nastawieniem. Widzimy siebie odpoczywających na plaży i zrelaksowanych. Często jednak zapominamy o tym, że nawet na skrupulatnie zaplanowanym urlopie może przytrafić się coś niespodziewanego.

W jakich sytuacjach przyda się polisa turystyczna?
Ubezpieczenia turystyczne skonstruowane są tak, aby w katalogu ryzyk znalazły się wszystkie kłopoty, które mogą Ci się przytrafić nie tylko w podróży, ale również przed nią. W zależności od tego, jakie ubezpieczenie turystyczne wybierzesz, możesz liczyć m.in. na:

• pokrycie kosztów leczenia i transportu medycznego – to bardzo ważny składnik polisy, gdy wybierasz się za granicę. Pamiętaj, że prawo do darmowej opieki medycznej masz tylko w Polsce – za leczenie w innym kraju musisz zapłacić tak jak osoba nieubezpieczona;

• pokrycie kosztów transportu medycznego do Polski – gdy przydarzy Ci się wypadek w podróży, a Twój stan nie pozwala na skorzystanie z normalnego transportu, ubezpieczyciel zapłaci za przewiezienie Cię do kraju. Warto zdać sobie sprawę z tego, że przewiezienie chorego z odległego kraju może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. Wybierając polisę, sprawdź, do jakiej wysokości tych kosztów odpowiada ubezpieczyciel;

• ubezpieczenie od rezygnacji z podróży – sytuacje, w których nie będziesz mógł wyjechać na urlop, np. kradzież dokumentów czy poważna choroba. Wówczas koszty, które poniosłeś w związku z planowanym wyjazdem, zostaną Ci zwrócone. Również w sytuacji, gdy to biuro podróży odwołuje wyjazd, otrzymasz rekompensatę;

• pomoc w przypadku zagubienia bagażu przez przewoźnika – możesz liczyć na szybką wypłatę świadczenia, które pozwoli Ci na zakupienie podstawowych środków higienicznych i ubrań.

Czy na urlopie potrzebuję OC?
Zdecydowanie tak. Bez względu na to, gdzie wypoczywasz, zawsze musisz pokryć koszty szkód, które wyrządziłeś Ty, członek Twojej rodziny lub pupil. Przyjęło się, że OC na wyjazd powinien wykupić wyłącznie ktoś, kto uprawia sport w czasie wakacji. Chociaż to właśnie narciarzom przydaje się najbardziej, to OC warto mieć nawet podczas wakacji w nadmorskim kurorcie.

Może się zdarzyć, że Twoje dziecko niechcący uszkodzi czyjeś auto lub pies zniszczy kanapę w hotelu. Wówczas to nie Ty, a ubezpieczyciel weźmie na siebie koszty naprawienia wyrządzonych szkód.

Pomoc Assistance – przed wyjazdem sprawdź jego zakres
Ubezpieczyciele oferują bardzo szeroki zakres dodatkowych usług w ramach praktycznej pomocy. Zakres wsparcia, jakie oferuje Assistance przy polisie turystycznej, może Cię pozytywnie zaskoczyć. Telefon do ubezpieczyciela może rozwiązać wiele problemów. Począwszy od sprowadzenia pomocy na miejsce zdarzenia lub lekarza do chorego dziecka w hotelu, skończywszy na pomocy tłumacza. Gdy wybierasz się na wakacje własnym samochodem, możesz liczyć na dostarczenie paliwa czy pomoc podczas awarii środka transportu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group