Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 3389
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Ubezpieczenie turystyczne – czy jest konieczne i jak może nam pomóc?

Środa, 28 lipca 2021, 13:36
Aktualizacja: 13:37
Autor: ts
Polska: Ubezpieczenie turystyczne – czy jest konieczne i jak może nam pomóc?
Fot. ts
Wiosna i lato to czas wakacyjnych wyjazdów w polskie góry, nad morze czy mazury. To także podróże zagraniczne, do najodleglejszych krajów świata. Często w bardzo niskich cenach możemy wypocząć w luksusowym hotelu, w pięknych okolicznościach przyrody. Jest jednak jedna rzecz której nie wolno oszczędzać - ubezpieczenie turystyczne. Kiedy warto je wykupić i jakie pakiety wchodzą w jego skład?

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając polisę podróżną?
Każdy kraj różni się opieką medyczną, a szczególnie jej kosztami. Dlatego wybierając ubezpieczenie koniecznie trzeba sprawdzić, na jaką maksymalną sumę kosztów leczenia możemy liczyć. Jeśli wybieramy się do takich państw jak Japonia, Kanada, Australia czy Stany Zjednoczone, musimy liczyć się z tym, że koszty leczenia są tam dużo wyższe niż na przykład w krajach Unii Europejskiej. Dlatego lepiej wziąć ubezpieczenie zapewniające wyższą sumę gwarantowaną i mieć spokojną głowę.

Ubezpieczenie podróżne na nieprzewidziane wypadki i choroby
Urlop to nie tylko słodki wypoczynek na leżaku przy basenie, ale w wielu przypadkach także aktywne spędzanie czasu. Spacer po górskich szczytach, rowerowe i piesze wycieczki czy nawet sporty ekstremalne.
Polisa ubezpieczeniowa daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa w przypadku nieoczekiwanych incydentów podczas wymienionych aktywności fizycznych, jak i chorób, które mogą nas dopaść.
Co zapewnia w takim wypadku wykupione ubezpieczenie?
• opłacony pobyt i leczenie w szpitalu - w tym wymagane operacje, zabiegi, badania,
• wizyty u lekarza specjalisty,
• transport do placówki medycznej,
• w przypadku śmierci transport zmarłego do kraju,
• gdy nie znamy języka - opiekę tłumacza,
• akcję poszukiwawczą lub ratowniczą w razie zaginięcia,
• zwrot kosztów poniesionych na leki i sprzęt medyczny.

Ubezpieczenie turystyczne - dodatkowe pakiety
Na wakacjach mogą nam się przydarzyć nie tylko problemy zdrowotne. Również w przypadku innych okoliczności jak kradzież pieniędzy, zgubienie bagażu czy jego zniszczenie. Ubezpieczenie przyda się także, gdy zniszczymy hotelowy sprzęt lub meble. Wtedy nie musimy martwić się kosztami, które pokrywa ubezpieczyciel. Jest także możliwość wykupienia ubezpieczenia domu, gdy przebywamy na wakacjach. Pozwoli to spokojnie cieszyć się urlopem za granicą, bez obaw o pozostawiony dobytek.

Ubezpieczenie na wakacje - jaki jest koszt?
O tym że nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu, ponieważ może się to obrócić przeciwko nam wszystkim wiadomo. Jednak co w wypadku, gdy mamy ustalony budżet na wyjazd i chcemy dowiedzieć się, ile orientacyjnie przyjdzie nam zapłacić za ubezpieczenie turystyczne na wyjazd? W takim wypadku nieodzowny będzie internetowy kalkulator. Dzięki niemu dowiemy się jaki będzie spodziewany koszt polisy ubezpieczeniowej, którą chcemy wykupić oraz porównamy oferty wielu firm ubezpieczeniowych. Zdarza się, że można zaoszczędzić znaczną kwotę pieniędzy porównując różne propozycje, jednocześnie wybierając ubezpieczenie, które będzie idealnie dopasowane do naszych wakacyjnych potrzeb.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group