Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4904
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Tanie paczki z Polski do UK: radzimy, czym kierować się przy wyborze firmy kurierskiej

Czwartek, 28 października 2021, 13:16
Aktualizacja: 13:17
Autor: ts
Polska: Tanie paczki z Polski do UK: radzimy, czym kierować się przy wyborze firmy kurierskiej
Fot. ts
Obecnie internet i telefony umożliwiają stałe utrzymywanie kontaktu z bliskimi nawet wtedy, gdy znajdują się oni w odległym zakątku świata. Tym bardziej jest to możliwe, jeśli partner lub członek rodziny wyjechał do UK. Większym problemem bywa sytuacja, gdy te osoby potrzebują rzeczy osobistych lub materiałów do pracy pozostawionych w Polsce. Z pomocą przychodzi wówczas firma kurierska. Jak wybrać tę najodpowiedniejszą do realizacji usługi?

Paczka z Polski do UK – kiedy warto ją wysłać?

Usługi kurierskie są obecnie bardzo popularne, gdyż pozwalają na szybkie przekazanie potrzebnych rzeczy czy prezentów osobom znajdującym się w odległych miejscach. Dotyczy to zarówno kraju, jak i miejscowości za granicą, w tym na Wyspach Brytyjskich. Wprawdzie po Brexicie wysyłanie paczek z Polski do UK jest nieco utrudnione, jednak usługa wciąż jest dostępna. Dlatego paczka z Polski do UK może być dobrym sposobem na dostarczenie dokumentów, roweru, odzieży czy książek.

Planowanie nadania przesyłki do osoby bliskiej przebywającej w Wielkiej Brytanii wymaga starannego przeanalizowania możliwości oraz zapoznania się z obowiązującymi obecnie przepisami. Wynika to z faktu, że zarówno zwykłe, jak i expresowe paczki z UK do Polski przechodzą odprawę celną i są obłożone obowiązkiem zapłacenia podatku VAT. Dotyczy on jednak tylko tych przesyłek, których wartość przekracza około 200 zł lub 39 GBP. Odpowiednio komponując zawartość, można sprawić, że paczka z Polski do UK będzie kosztować mniej i nie zostanie zatrzymana do szczegółowej kontroli.

Wysyłanie paczek z Polski do UK – gdzie i jak wybrać kuriera?

Jeśli chcesz przekazać krewnemu czy bliskiemu przyjacielowi na Wyspach potrzebne rzeczy, tanie paczki z Polski do UK z pewnością będą dobrym rozwiązaniem. Zanim jednak zdecydujesz się na firmę kurierską, zwróć uwagę, co oferuje w ramach usługi. Które firmy organizują przewóz paczek z Polski do UK i jakie proponują warunki, sprawdzisz na Euro-Paka.pl. Wybór odpowiedniego dostawcy z pewnością zależy od tego, jakie są Twoje preferencje. Dla jednych osób bowiem istotny jest czas realizacji usługi, dla innych – jej koszt.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając przewoźnika? Odpowiedz przede wszystkim sobie na poniższe pytania:

● Czy dana firma kurierska obsługuje trasy na Wyspy i z powrotem?
● Czy usługa obejmuje expresowe paczki z UK do Polski, co ważne, gdy zależy Ci na szybkiej dostawie?
● Czy przewoźnik oferuje atrakcyjne ceny i ile kosztuje mała paczka do Polski z UK?
● Czy usługa jest realizowana w systemie „door-to-door”?
● Jaka jest wysokość bezpłatnego ubezpieczenia paczki?
● Czy firma kurierska oferuje wsparcie w dopełnianiu formalności związanych z odprawą celną i opłatami celnymi?
● Jaki jest zakres odpowiedzialności kuriera?

Ile kosztują tanie paczki z Polski do UK i jak je nadawać?

Wysyłanie paczek do Wielkiej Brytanii i z powrotem kojarzy się obecnie z wysokimi kosztami. Wynika to z faktu, że kraj ten wystąpił z szeregów Unii Europejskiej i wprowadził własne zasady wymiany towarowej. W rzeczywistości jednak nadal możesz wysyłać tanie paczki z Polski do UK pod warunkiem, że znasz zasady komponowania ich zawartości. Unikając towarów zakazanych, objętych cłem czy wartościowych, możesz liczyć na to, że koszt usługi będzie porównywalny do tego, jaki obowiązuje w przypadku transportu do krajów UE.

Przykładowo mała paczka do Polski z UK może być nadana już za 129,99 zł. Taką samą paczkę do Hiszpanii wyślesz nawet za około 140 zł. Wiele zależy od tego, jak wypełnisz deklarację celną i wycenisz umieszczone w niej przedmioty. Dlatego wybierając firmę kurierską, zdecyduj się na taką, która udzieli Ci w tym zakresie odpowiedniej pomocy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
67%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group